“Azadlıq aşiqləri günü-20 Yanvar” adlı respublika uşaq rəsm müsabiqəsinin yekun sərgisi açılacaq
Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti, Xətai Rayon İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının dəstəyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası və Xətai Sənət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə yanvarın 17-də  Bakı Xətai Sənət Mərkəzində “Azadlıq aşiqləri günü-20 Yanvar” adlı respublika uşaq rəsm müsabiqəsinin yekun sərgisi açılacaq.
Müsabiqəyə Respublikamızın müxtəlif güşələrindən 400-ə yaxın uşaq, 600-ə qədər əsəri ilə vertual qaydada qatılmışdır.
Tədbirə 210 uşağın hər birindən bir əsər olmaqla sərgilənmək üçün dəvət olunmuşdur.
Sərgidə nümayiş üçün seçilən işlərin müəllifləri diplomla və fəal tədris mərkəzləri (dərnək, incəsənət məktəbi və s.) təşəkkürnamə ilə təltif olunacaq

The final exhibition of the Republic Children's Painting Contest - "Freedom lovers - January 20" will open.
The final exhibition of the children's painting contest will open on January 17 in the Khatai Art Center dedicated to the 20th anniversary of "Freedom lovers - January 20" with the supporting of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan Television and Radio Broadcasting Company, Khatai District Executive Power, the Union of Azerbaijan Artists and with the organization of Azerbaijan State Art Gallery and the Khatai Art Center
The authors of the selected works and the active learning centers (associations, art schools, etc.) will be awarded diplomas and letters of appreciation for the exhibition.
About 400 children from different parts of the country participated in the competition, with about 600 works.