“Azərbaycanım” IV respublika uşaq rəsm festivalı çərçivəsində plener keçiriləcək.
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti, Xətai Rayon İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin dəstəyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası və Xətai Sənət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə  2021-ci il  25-27 may tarixlərində saat 11:00-da “Azərbaycanım” IV respublika uşaq rəsm festivalı çərçivəsində plener keçiriləcək.
Xatırladaq ki, “Nizami Gəncəvi İli” çərçivəsində təşkil olunan festival rəssamlıq istedadına malik olan uşaqlar, yeniyetmə və gənclərin bədii zövqünü inkişaf etdirmək, onların yaradıcılığını stimullaşdırmaq, uşaqlarda əhatə olunduqları mədəni mühitə münasibəti formalaşdırmaq və ona yanaşma tərzini təkmilləşdirmək, doğma Vətənə məhəbbət hisslərini artırmaq, həmçinin rəşadətli Azərbaycan Ordusunun Vətən müharibəsində göstərdiyi qəhrəmanlığı gəncliyə aşılamaq məqsədilə keçirilir.
Müsabiqədə seçilən 3 yaş kateqoriyası üzrə ən yaxşı 30 əsərin müəllifi festival çərçivəsində keçiriləcək plenerdə iştrak edəcək.

A plein air will be held as part of the 4th Republican Children's Art Festival "My Azerbaijan".
With the support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan Television and Radio Broadcasting Closed Joint-Stock Company, Khatai District Executive Power, Azerbaijan Artists Union, Nakhchivan Artists Union, Azerbaijan State Art Gallery and Khatai Art Center on May 25-27, 2021 at 11: A plein air will be held at 00 as part of the 4th Republican Children's Art Festival "My Azerbaijan".
It should be noted that the festival, organized as part of the "Year of Nizami Ganjavi", is aimed at developing the artistic taste of children, adolescents and young people with artistic talent, stimulating their creativity, forming children's attitude to the cultural environment and improving their approach to it. It is held in order to instill in the youth the heroism of the brave Azerbaijani Army in the Great Patriotic War.
The author of the best 30 works in the 3 age categories selected in the competition will take part in the plein air, which will be held as part of the festival.