“Digitalart-lab” layihəsinin növbəti qonağı rəssam Mobil Qarayev olacaq
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə 2021-ci il 24 may tarixində saat 21:00-da “Digitalart-lab” layihəsinin növbəti qonağı Gəncədə yaşayan rəssam Mobil Qarayev olacaq.
Qarayev Mobil Ramiz oğlu 6 iyul 1989-cu ildə Gəncə şəhərində anadan olmuşdur.
O, 2012-2014-cü illərdə Gəncə şəhər Heydər Əliyev Mərkəzində fəaliyyət göstərən Xalça Tədris Mərkəzində xalçaçı rəssam kimi fəaliyyət göstərmişdir.
Mobil Qarayev 2013-cü ildə Gəncə Dövlət Universitetinin təsviri incəsənət müəllimliyi ixtisasına qəbul olmuşdur.
Mobil Qarayev “Gəncə Avropa Gənclər Paytaxtı 2016”  və “Gəncə MDB-nin Mədəniyyət Paytaxtı-2017” beynəlxalq layihələrində könüllülərin koordinatoru, Gəncə Regional Debat Mərkəzinin 2016, 2017-ci illərdə proqram rəhbəri vəzifələrində çalışmışdır.
O, Milli Yaylaq Festivalında layihə rəhbərinin köməkçisi vəzifəsini icra etmişdir.
Rəssam bir çox layihələrdə təşkilatçı olaraq fəaliyyət göstərmiş, rəqəmsal incəsənətin müxtəlif sahələrində yaradıcılıqla məşğul olmuşdur.
“Digitalart-lab” layihəsində növbəti görüşü Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının rəsmi saytı və sosial media hesablarından yayımlanacaq video materialdan izləmək mümkün olacaq.

The next guest of the “Digitalart-lab” project will be artist Mobil Garayev
The next guest of the "Digitalart-lab" project organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the State Art Gallery of Azerbaijan on May 24, 2021 at 21:00 will be an artist living in Ganja Mobil Garayev.
Garayev Mobil Ramiz oglu was born on July 6, 1989 in the city of Ganja.
In 2012-2014, he worked as a carpet artist at the Carpet Training Center at the Heydar Aliyev Center in Ganja.
Mobil Garayev was admitted to Ganja State University in 2013 as a teacher of fine arts.
Mobil Garayev worked as a volunteer coordinator in the international projects "Ganja European Youth Capital 2016" and "Ganja CIS Capital of Culture-2017", program manager of the Ganja Regional Debate Center in 2016 and 2017.
He served as Assistant Project Manager at the National Spring Festival.
The artist has been the organizer of many projects, engaged in creative work in various fields of digital art.
The next meeting in the Digitalart-lab project will be available on the official website of the Azerbaijan State Art Gallery and on social media.