“AXIN” rəssamlara dəstək yarmarkası təşkil olunacaq
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Bravo marketlər şəbəkəsinin dəstəyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə 2021-ci il 23-29 may tarixlərində “AXIN” rəssamlara dəstək yarmarkası təşkil olunacaqdır.
Yarmarkada Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının “AXIN” qrupunun rəssamlarının kiçik ölçülü rəngkarlıq, heykəltəraşlıq və dts nümunələrinin  satışı ilə yanaşı, müxtəlif əyləncəli və öyrədici təsviri sənət mövzulu aksiyalar da (canlı naturadan karikatura və portret çəkilişi, ebru sənəti üzrə ustad dərslər, müxtəlif vorkşoplar və.s) keçiriləcəkdir.
Satış festival-yarmarkası rəssamlara dəstək məqsədilə  saat 17:00-dan 20:00-a kimi Koroğlu m/s yaxınlığında yerləşən Bravo hipermarketdə keçiriləcək.

“AXIN” artist support fair will be organized
With the support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the Bravo market network, organized by the Azerbaijan State Art Gallery, AXIN Artists' Support Fair will be organized on May 23-29, 2021.
In addition to the sale of small paintings, sculptures and dts by artists of the "AXIN" group of the Azerbaijan State Art Gallery, the fair also includes various entertaining and educational events on fine arts (caricatures and portraits from nature, master classes on marbling, various workshops. ) will be held.
The sale festival-fair will be held at the Bravo hypermarket near Koroglu m / s from 17:00 to 20:00 to support artists.