“Azərbaycanım” IV respublika uşaq rəsm festivalı çərçivəsində növbəti plener Milli Qurtuluş Gününə həsr olunacaq
14.06.2021
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti, Xətai Rayon İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin dəstəyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası və Xətai Sənət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə 2021-ci il 15 iyun tarixi, saat 10:00-da “Azərbaycanım” IV respublika uşaq rəsm festivalı çərçivəsində uşaqlar üçün növbəti plener keçiriləcək.
Xatırladaq ki, “Nizami Gəncəvi İli” çərçivəsində təşkil olunan festival rəssamlıq istedadına malik olan yeniyetmə və gənclərin bədii zövqünü inkişaf etdirmək, onların yaradıcılığını stimullaşdırmaq, uşaqlarda əhatə olunduqları mədəni mühitə münasibəti formalaşdırmaq, həmçinin şəhər sakinləri və şəhərimizin qonaqlarının təsviri sənətə olan marağının artırılmasına xidmət edir.
15 iyun-Milli Qurtuluş Gününə həsr olunacaq plener Xətai Sənət Mərkəzinin qarşısında təşkil ediləcək.

The next plein air will be dedicated to the National Salvation Day as part of the 4th Republican Children's Art Festival "My Azerbaijan"
With the support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan Television and Radio Broadcasting Closed Joint-Stock Company, Khatai District Executive Power, Azerbaijan Artists Union, Nakhchivan Artists Union, Azerbaijan State Art Gallery and Khatai Art Center on June 15, 2021, 10:00 The next plein air for children will be held in Azerbaijan within the IV Republican Children's Art Festival "My Azerbaijan".
It should be noted that the festival, organized as part of the "Year of Nizami Ganjavi" serves to develop the artistic taste of talented teenagers and young people, stimulate their creativity, form children's attitude to the cultural environment, as well as increase the interest of residents and visitors to fine arts.
A plein air dedicated to June 15 - National Salvation Day will be held in front of the Khatai Art Center.