Suluboya rəssamlarının əsərlərindən ibarət “Su və rəng ahəngi-2021” adlı sərgi açılacaq.
“IWS Globe” beynəlxalq suluboya cəmiyyətinin Azərbaycandakı nümayəndəliyi olan “IWS Azerbaijan” və Xətai Sənət Mərkəzinin nəzdində açılmış “IWS Baku Khatai Art Gallery”nın təşkilatçılığı ilə “Su və rəng ahəngi-2021” adlı sərgi açılacaq.
Sərgi Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının dəstəyi ilə keçiriləcək.
Sərgiyə 18 yaşdan yuxarı rəssamlar qatıla bilər. Bütün işlər suluboya ilə yerinə yetirilməli, orijinal olmalı və başqa rəssamların işlərinin surətləri olmamalıdır. Sərgi üçün işlər “IWS Azerbaijan” akvarel cəmiyyətinin bədii şurası tərəfindən seçiləcək. Sərgidə iştirak etmək istəyən rəssamlar işlərinin fotolarını 30 iyun tarixinə qədər [email protected] elektron ünvanına göndərə bilərlər.
“Su və rəng ahəngi-2021” adlı sərgidə iştirak edəcək rəssamların siyahısı 3 iyul tarixində Xətai Sənət Mərkəzinin “Facebook” və “İnstagram” səhifələrində paylaşılacaq.
Seçilmiş əsərlər 10 iyul tarixinə qədər Xətai Sənət Mərkəzində yerləşən “İWS Baku Khatai Art Center”-ə təhvil verilməlidir.

An exhibition of works by watercolor artists entitled "Water and color harmony-2021" will open.
An exhibition entitled "Water and Color Harmony 2021" will be organized by IWS Azerbaijan, the representative office of the IWS Globe International Watercolor Society in Azerbaijan, and the IWS Baku Khatai Art Gallery under the Khatai Art Center.
The exhibition will be supported by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the Union of Artists of Azerbaijan and the Azerbaijan State Art Gallery.
Artists over the age of 18 can participate in the exhibition.  All work must be done in watercolor, must be original and must not contain copies of the work of other artists.  The works for the exhibition will be selected by the Artistic Council of the IWS Azerbaijan Watercolor Society.  Artists wishing to participate in the exhibition can send photos of their works to [email protected] until June 30.
The list of artists who will take part in the exhibition "Harmony of water and color-2021" will be shared on July 3 on the Facebook and Instagram pages of the Khatai Art Center.
Selected works must be submitted to the IWS Baku Khatai Art Center, located in the Khatai Art Center, by July 10.