“Art Management” layihəsi çərçivəsində “İncəsənət əsərlərinin istehsalı və satışı” mövzusunda vebinar keçiriləcək.
30.06.2021
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə 6 iyul 2021-ci il saat 20:00-da “Art Management” layihəsi çərçivəsində “İncəsənət əsərlərinin istehsalı və satışı” mövzusunda vebinar baş tutacaq.
Layihə çərçivəsində baş tutacaq təlim kurator, sənətşünas Fərəh Ələkbərli tərəfindən keçiriləcək.
Fərəh Ələkbərli  Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının “Təsviri sənətin tarixi və nəzəriyyəsi” fakültəsinin magistratura dərəcəsini bitirdikdən sonra, müxtəlif illərdə “Baku Creative Centre” yaradıcılıq mərkəzi və Mədəniyyət Nazirliyinin layihələrinin kuratorluğunu edib. O, “YARAT”-ın  “Dəniz və dağlar arasında”, “1001 gecə”, “Rahat keyimə”, “Nə hərb, nə sülh”, “Danışır Bakı”, “Dumanlar başımda dastana döndü” adlı qrup sərgilərinin və Zamir Süleymanovun “ALL_AND”, Əşrəf Muradın “Sevgi və etiraz”, Elturan Məmmədovun “Müvafiq tədbirlər”, Rəşad Ələkbərovun “Özünsən” və s. fərdi sərgilərinin kuratoru olmuşdur.
Layihəni Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının rəsmi saytı (www.azgallery.az), “Facebook” və “İnstagram”  sosial media hesabları vasitəsilə izləmək mümkündür.

A webinar on "Production and sale of works of art" will be held as part of the Art Management project.
30.06.2021
A webinar on "Production and sale of works of art" will be organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the State Art Gallery of Azerbaijan on July 6, 2021 at 20:00 within the "Art Management" project.
The training, which will take place within the project, will be conducted by curator, art critic Farah Alakbarli.
After graduating from the Azerbaijan State Academy of Arts with a master's degree in History and Theory of Fine Arts, Farah Alakbarli curated projects at the Baku Creative Center and the Ministry of Culture.  He has participated in YARAT's group exhibitions "Between the Sea and the Mountains", "1001 Nights", "Comfortable Dressing", "No War, No Peace", "Baku Speaks", "Fogs Return to the Epic in My Head" and Zamir Suleymanov's  ALL_AND ”,“ Love and protest ”by Ashraf Murad,“ Relevant measures ”by Elturan Mammadov,“ You are yourself ”by Rashad Alakbarov and others.  He was a curator of solo exhibitions.
Those wishing to participate in the training, which will be held through the application "Zoom", are asked to apply to our e-mail address with registration under the heading "Art Management" ([email protected]).
The project is available on the official website of the Azerbaijan State Art Gallery (www.azgallery.az), Facebook and Instagram social media accounts.