Azərbaycanda incəsənət əsərlərinin növbəti auksionu keçiriləcək.
Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası və “Auction Baku” MMC şirkətinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycanda incəsənət əsərlərinin növbəti auksionunun keçirilməsi planlaşdırılır.
Növbəti auksion respublikada mədəniyyət və incəsənət sahəsində biznes münasibətlərini yaratmaq, alıcı və satıcılar arasında əlaqə qurmaq, art biznes sahəsində rəqabət qabiliyyətliliyini gücləndirmək, ölkənin iqtisadi inkişafında yaradıcı sənayesinin rolunu artırmaq məqsədilə həyata keçiriləcək.
Xatırladaq ki, tədbir bütün dünyada geniş vüsət alan COVID-19 pandemiyasından sonra ölkəmizdə təşkil ediləcək ilk auksion olacaq.
“Auction Baku” MMC şirkəti Azərbaycan iqtisadiyyatında yaradıcı sənayenin rolu və gələcək inkişaf perspektivlərini nəzərə alaraq incəsənət əsərlərinin, əntiq əşyaların, qədimi mebellərin, musiqi alətlərinin, saatların, zərgərlik məmulatlarının, xalça və xalçaçılıq məmulatlarının, nadir şərabların ixtisaslaşdırılmış auksionunu keçirməkdə maraqlıdır.
Hərracda iştirak etmək istəyənlər oktyabr ayına qədər e-mail ünvanlarımıza müraciət sorğusu göndərərək qeydiyyatdan keçə bilərlər. İştirakçının necə almalı?, necə satmalı?, necə iştirak etməli? kimi suallarına cavablar elektron poçt ünvanına göndəriləcəkdir.
Almaq üçün- [email protected]
Satmaq üçün- [email protected]
Əlaqə nömrəsi- 077 717 33 37
Qeydiyyat bitdikdən sonra əsərlərə komissiya tərəfindən baxılacaq və hərraca qəbul edilən işlər müəyyənləşəcəkdir.

The next auction of works of art will be held in Azerbaijan.
The next auction of works of art in Azerbaijan is planned to be organized by the Azerbaijan State Art Gallery and Auction Baku LLC.
The next auction will be held in order to establish business relations in the field of culture and art in the country, to establish contacts between buyers and sellers, to strengthen competitiveness in the field of art business, to increase the role of creative industry in economic development.
It should be noted that the event will be the first auction to be held in our country after the COVID-19 pandemic, which has spread around the world.
Especially in view of the role of creative industry in the economy of Azerbaijan and the perspectives for future development, Auction Baku LLC is interested in holding a specialized auction of works of art, antiques, antique furniture, musical instruments, watches, jewelry, carpets and rugs, rare wines.
Those wishing to participate in the auction can register by October by sending an application to our e-mail addresses.
How should a participant buy ?, how should sell ?, how should participate? - these answers to questions such as will be sent to the e-mail address.
To purchase- [email protected]
For sale- [email protected]
Contact number - 077 717 33 37
After the registration, the works will be considered by the commission and the works accepted for auction will be determined.