İncəsənət əsərlərinin növbəti auksionu keçirildi
Mədəniyyət Nazirliyi, “Auction Baku” MMC və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə “Hilton Baku” hotelində incəsənət əsərlərinin növbəti auksionu keçirildi.
Bu il ikinci dəfə gerçəkləşən auksion respublikada mədəniyyət və incəsənət sahəsində biznes münasibətlərini inkişaf etdirmək, alıcı və satıcılar arasında əlaqə qurmaq, art biznes sahəsində rəqabət qabiliyyətini gücləndirmək məqsədilə təşkil olunur.
Hərraca Akif Əsgərovun “Atlar”, Mahmud Rüstəmovun “Qadın müxtəlif əhvalda” silsiləsindən “Kompozisiya”, Fərəh Əliyevanın “Santa 1919-cu il”, “Kraliça”, Pərviz Hüseynov və İrina Qundorinanın “Kraliça Viktoriya”, Vüqar Muradovun “Gülüş”, “Payızda-yaz”, Namiq Məmmədovun “Mələklərin səhər yeməyi”, “Bolluq”, Vüqar Əlinin “Karvan” və İlham Mirzəyevin “Antik büst – qızılı fonda” əsərləri çıxarılmışdı.
Heykəltəraş, Xalq rəssamı Akif Əsgərovun tuncdan hazırlanmış “Atlar” əsəri 20 050 manata, Mahmud Rüstəmovun  “Qadın müxtəlif əhvallarda” əsərini isə 5610 manata alıcısını tapdı. Budəfəki auksionun ən bahalı əl işi olan “Atlar” əsərini iş adamı İsgəndər Xəlilov satın aldı.

Next art auction of the art works was held.
The art auction, organized by the Ministry Culture if Azerbaijan Republic, the “Auction Baku” MMC and the State Art Gallery of Azerbaijan was held in the hotel “Hilton Baku”
The second art auction in Republic was held for purpose of creating business relations in sphere of culture and art in republic, making connection between buyers and sellers, strengthening competition in sphere of art business.
The art pieces; the “Horses” of Akif Asgarov, the “Woman changing mood” of Mahmud Rustamov,the  “Santa in 1919” and “Queen” of Farah Alieva, the “Queen Victoria” of Parviz Huseinov and Irina Qundorina, the “Smiling” and “ Spring and autumn” of Vugar Muradov, the “Breakfast of angels” and “Abundance” of Namig Mammadov, the “Caravan” of Vugar Ali, the “Ancient bust in golden background” of Ilham Mirzaev was showed in auction.
The bronze statue of Akif Asgarov was sold for 20050 azn, and the artwork of Mahmud Rustamov was sold for 5610 azn. In auction the most expensive lot became the “Horses”statue was bought by businessman Iskender Khalilov.