“Qadınlar və güllər” adlı virtual sərgi keçiriləcək
Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası “Evdə qal-qalib gəl!” layihəsi çərçivəsində 5 may saat 18:00-da “Qadınlar və güllər” adlı virtual sərgi keçirəcək.
Sərgidə Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının kolleksiyasına məxsus, Azərbaycan rəssamlıq sənətinə böyük töhfələr verən sənətkarlarının müxtəlif üslub və texnikalarda işlədiyi natürmort və portret janrına aid əsərlər virtual şəkildə sərgilənəcək.
Toğrul Nərimanbəyov, Güllü Mustafayev, Xalidə Səfərova, Tələt Şıxəliyev, Altay Sadıqzadə, Qafar Seyfullayev, Mirnadir Zeynalov, Yelena Haqverdiyeva, Niyaz Nəcəfov və s. kimi rəssamların əsərləri ilə sənətsevərlər virtual şəkildə tanış olacaqlar.
“Qadınlar və güllər” adlı virtual sərgini Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının sosial media hesabları vasitəsilə izləmək mümkündür.

A virtual exhibition "Women and Flowers" will be held.
The exhibition will feature a virtual exhibition of still lifes and portraits of artists working in different styles and techniques from the collection of the Azerbaijan State Art Gallery.
Art lovers will get acquainted with the works of artists such as: Togrul Narimanbekov, Gullu Mustafayeva, Khalida Safarova, Talat Shikhaliyev, Altay Sadigzade, Gafar Seyfullayev, Mirnadir Zeynalov, Yelena Hagverdiyeva, Niyaz Najafov and others.
Azerbaijan State Art Gallery invites art lovers to watch the virtual exhibition taking into account the temporary quarantine of the exhibition halls under the special quarantine regime and social isolation.
You can watch the virtual exhibition "Women and Flowers" through the social media accounts of the Azerbaijan State Art Gallery.