sa sa 533
“AZƏRBAYCANIM” III Respublika Uşaq Rəsm Festivalı çərçivəsində elan olunmuş müsabiqənin nəticələri açıqlanıb. “AZƏRBAYCANIM” III Respublika Uşaq Rəsm Festivalı çərçivəsində elan olunmuş müsabiqənin nəticələri açıqlanıb. May 28, 2020 | 16:05 / Festival

Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Televiziya və Radio Verlişləri Qapalı Səhimdar Cəmiyyəti, Xətai İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin dəstəyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası və Xətai Sənət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “AZƏRBAYCANIM” III Respublika Uşaq Rəsm Festivalı çərçivəsində müsabiqə elan olunmuşdur.

Müsabiqə rəssamlıq istedadına malik olan uşaqlar, yeniyetmə və gənclərin yaradıcılıq duyğularını və bədii zövqünü inkişaf etdirmək, onların yaradıcılığını stimullaşdırmaq, uşaqlarda əhatə olunduqları mədəni mühitə münasibəti formalaşdırmaq və ona yanaşma tərzinin təkmilləşdirmək, doğma Vətənə məhəbbət hisslərini aşılamaq məqsədi ilə həyata keçirilimişdir.

 “AZƏRBAYCANIM” III Respublika Uşaq Rəsm Festivalı çərçivəsində elan olunmuş müsabiqəyə ölkəmizin müxtəlif guşələrindən 800-ə qədər uşaq, yeniyetmə və gənc 1400-ə qədər əsəri ilə virtual qaydada qatılmış, 300-ə qədər müəllifin hər birindən bir əsər olmaqla sərgilənmək üçün seçilmişdir.

Seçim 3 yaş kateqoriyası üzrə -12 yaşa qədər, 12-17 və 17-21 yaş arası aparılıb və hər yaş qrupu üzrə əsas mükafatlar və həvəsləndirici mükafatlar nəzərdə tutulub.

Qeyd olunduğu kimi müsabiqə “COVİD-19” infeksiyası ilə bağlı tətbiq olunan sosial izolyasiya tədbirləri səbəbi ilə onlayn davam etdiriləcəkdir.

Yaxın günlərdə seçilən iştirakçıların virtual sərgisi Xətai Sənət Mərkəzinin saytı (www.xsm.az) və facebook və instagram səhifələrindən, həmçinin,  Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının rəsmi saytı (azgallery.az) və facebook və instagram səhifələrindən izləyə bilərsiniz.

 

Müsabiqənin mükafatlarına layiq görülənlərin siyahisi aşağıda göstərilmişdir.

                                  12 yaşa qədər yer tutanlar:

        I-YER : Kərimli Cəlil Zaur oğlu. 3 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi      

      II-YER : Quluzadə Raul Rauf oğlu.  Xətai Sənət Mərkəzi

     III-YER :Səma İsmayılova Nəsimi qızı.Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli Onbirillik  İncəsənət Məktəbi                              

                    Həvəsləndirici Yerlər:

  • 1. Aslanov Qasım. 2 nömrəli UİM
  • 2. Aydan Nurili Rauf qızı.Cəfər Cabbarlı adına Mədəniyyət Evi 
  • 3. Beydulla Ülvi Ceyhun oğlu.Sumqayıt şəhəri Ə. Bakıxanov adına 1 nömrəli   UİM
  • 4. Binyetova Aygün Samir qızı. Elşən Hüseynov adına 2 nömrəli tam orta məktəb 
  • 5. Dəniz Kazımlı Şəhriyar qızı. Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
  • 6. Kövsər Qurban Orxan qızı. Bakı şəhəri, 3 nömrəli UGYM

                                       12 -17 yaş   YER TUTANLAR:

      I-YER :Əsmər Məmmədova.1 nömrəli Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi 

      II-YER :Qasımov Əli Bextiyar oğlu. 2 nömrəli UİM   

      III-YER:  Xammədli Namiq Natiq oğlu. Biləsuvar rayon Xırmandalı kənd UİM        

                                         HƏVƏSLƏNDİRİCİ YERLƏR:

  • 1. Amin Salamov Rövşən oğlu. Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli Onbirillik İncəsənət Məktəbi                              
  • 2. Cahangir Əliyev Səyyad oğlu. ROİL Respublika Olimpiya İdman Liseyi
  • 3. Əhmədova Gülbahar Rövşən oğlu.194-li tam orta məktəb
  • 4. Fərid Abdullayev Zamir oğlu.Quba Uşaq İncəsənət məktəbi
  • 5. Həlimə Qaçabəyova Yaşar qızı. Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli Onbirillik İncəsənət Məktəbi                                
  • 6. Cahangir Əliyev Səyyad oğlu. Respublika Olimpiya İdman Liseyi

                                  

                          17-21 yaş  YER TUTANLAR:

       I-YER :Mahmudova Aliyə İlqar qızı.Mübariz İbrahimov adına Sənət Mərkəzi

       II-YER :Çinar Hacıyev Sahib oğlu. Naxçıvan Müəllimlər İnstitutu      

       III-YER:Zümrüd Abbaszadə Hacı Murad. Lənkəran şəhər 7 nömrəli tam orta məktəb

          HƏVƏSLƏNDİRİCİ YERLƏR:

  • 1. Abbasova Humay Elxan qızı.İqtisadiyyat Universiteti
  • 2. Elnur Camalov Emin oğlu. Əzim Əzimzade adına İncəsənət Kolleci
  • 3. Əsgərzadə Fidan Natiq qızı. Azərbaycan Dillər Universiteti, 4 saylı UİM
  • 4. Qədimova Sara Şakir oğlu. ADRA nəzdində İncəsənət Kolleci
  • 5.Rüstəmli Gülnar Mövlud oğlu. Biləsuvar rayon Xırmandalı kənd UİM
  • 6. Vasif Abdurrahmanlı Eldar oğlu. Şəki şəhər Dövlət İM

      

Əsəri sərgilənəcək müəlliflərin siyahisi

5-12 yaş arası seçilənlər:

Aydan Həsənzadə Aydın qızı-4 saylı İncəsənət Məktəbi

Abbaszadə Aydan Hacı qızı-G.Əliyeva adına 3 Uşaq İncəsənət Məktəbi

Ağayev Məhəmməd Nahid -Ceyranbatan qəsəbə Uşaq İncəsənət Məktəbi

Ağayeva Aynişan Elməddin -Ceyranbatan qəsəbə Uşaq İncəsənət Məktəbi

Ahu Bayramlı Elmar-284 saylı məktəb

Aliyə İsmayılzadə -Panda School Tədris Mərkəzi

Aliyə Məmmədova Bəhruz qızı -1 nömrəli UŞAQ-GƏNCLƏR İNKİŞAF MƏRKƏZİ

Aqil Baradov Nazim oğlu -Balakən şəhər Uşaq İncəsənət Məktəbi

Aslanlı Kamil -Sumqayıt şəhəri Verbal Tədris Mərkəzi

Aslanov Qasım -2 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Axundzadə Zəhra  -Nəsimi rayonu 240 saylı məktəb

Ayan İslamzadə -1 nömrəli Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Aydan Nurili Rauf qızı -Cəfər Cabbarlı adına Mədəniyyət Evi

Aysel Dadaşova Yusif -4 nömrəli Uşaq İncəsənət  Məktəbi.

Aysu Yusifova Ağacan qızı  -69 nömrəli tam orta məktəb rəsm üzrə Nizami Tədris Mərkəzi

Bayramova Aydan Rizvan qızı -ABC Tədris Mərkəzi

Beydulla Ülvi Ceyhun -SUMQAYIT ŞƏHƏR ƏHMƏD BAKIXANOV ADINA 1N-Lİ UİM

Binyetova Aygün Samir qızı -Elşən Hüseynov adına 2 saylı tam orta məktəb

Dəniz Kazımlı Şəhriyar qızı-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Dilbər Hacıyeva -Pozitiv Kids Studio

Duyğu Məlikova Fuad qızı-Ankara məktəb liseyi,1 ci sinif

Əhmədov Yusıf İsmayıl oğlu -SUMQAYIT ŞƏHƏR ƏHMƏD BAKIXANOV ADINA 1N-Lİ UİM

Əhmədova Nəzrin Raqif qızı  -287 saylı Zəkalar Liseyi

Əhmədova Nuray İlkin qızı -Sabunçu rayonu 137 sayli orta məktəb

Əli Məhəmməd Rəşad oglu -Xırdalan şəhəri 2 nömrəli məktəb

Əliyeva Banu Orxan qızı -Hədəf liseyi

Əliyeva Mahru Orxan  -Hədəf liseyi

Əlizadə Xədicə Məhərrəm qızı -Sumqayıt şəhər Bülbül adına UİM

Elmir Qəhrəmanlı Əmir oğlu -6 nömrəli məktəb-lisey  

Elnur Hüseynəliyev Anar  qızı -261saylı məktəb- lisey

Fatimə Novruzova Nizami qızı-Zehra.art.studio

Fərzəliyeva Leyla Zaur qızı -Elif Tədris Mərkəzi

Harun Səfərli  -Pozitiv Kids Studio

Kərimli Cəlil Zaur oğlu  -Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Kövsər Qurban Orxan qızı -Bakı şəhəri, 3 nömrəli Uşaq Gənclər Yaradıcılıq Mərkəzi

Leyla ismayıllı Salman qızı-Sabir adına kütləvi kitabxana

Leyla Şirinova Tərlan qızı  -Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Mahmudzadə Nəzrin Emin qızı -Lənkəran şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Mehri Süleymanova -Pozitiv Kids Studio

Mehriban Qədirli Mehman qızı -Cəfər Cabbarlı adına Mədəniyyət Evi

Mələk İsmayılova Nəsimi  - Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli Onbirillik İncəsənət Məktəbi

Məmmədli Ayan Hacı qızı -4 nömrəli Uşaq İncəsənət məktəbi

Məmmədli Əsma Nəsib qızı -Balaxanı Mədəniyyət Evi

Məmmədli Esmira Nəsib  -Balaxanı Mədəniyyət Evi

Məryəm Əlipənahlı Əlikram -4 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Məryəm Həsənli Rafiq  qızı -Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli 11 illik İncəsənət Məktəbi

Məryəm Zeynallı Fuad qızı -11 nömrəli tam orta məktəb

Mikayılova Mədinə Rövşən qızı -5 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Milana Fərzəliyeva Ruslan qızı - Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli Onbirillik İncəsənət Məktəbi

Milana Kolesnikova Aleksey qızı -1 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Mirzəzadə Fatimə Bəhruz qızı -Lənkəran şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Mirzəzadə Zehra Vüqar qızı-5 sayli Usaq GİM -in üzvü,Bakı şəhəri  Nerimanov ray,36 sayli orta məktəbi

Muradova Nisə Naib qızı-Artlife rəsm kursu

Nağıyeva Aylin Elmin qızı  -Fikrət Əmirov adına 6 saylı 11 illik incəsənət məktəbi

Nəcəfzadə Məhəmməd Nazif oğlu -Ceyranbatan qəsəbə Usaq İncəsənət Məktəbi

Nəzərzadə Nərgiz Zaur qızı -G. Əliyeva adına 3 U İ M

Nəzrin Mahmudzadə Emin qızı-Lənkəran şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Nigar Tanrıverdili Məhəmməd qızı -Samux rayon Alabaşlı qəsəbə tam orta məktəb

Nihad Məmmədzadə Hebib oğlu-Təsviri Sənət Qalereyası

Nurbanu Qəhrəmanlı Əmir qızı -İndiqo Nərimanov uşaq bağçası

Nuridə Mahmudzadə Ruhid-47 nömrəli orta məktəb. 5 nömrəli UGIM

Qasım Aslanov Pərviz  oğlu-V. Mustafazadə adına  Usaq İncəsənət Məktəbi

Qədirli Mehriban Mehman qızı-Sumqayıt şəhəri Cəfər Cabbarlı adına Mədəniyyət Evi

Quliyeva Nilüfər Səbuhi qızı -5 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Quluzadə Raul Rauf oğlu   -Xətai Sənət Mərkəzi

Qurbanzade Səməndər  -Sumqayıt Verbal Tədris Mərkəzi

Rəhilə Məhərrəmova Teymur qızı- 179 nömrəli məktəb. Qızıl ay rəsm kursu

Selcan Qəhrəmanlı Anar qızı  -Zaqatala Modern hazırlıq kursu

Səma İsmayılova Nəsimi qızı -Fikrət Əmirov adına 6 saylı İncəsənət Məktəbi.

Səma Süleymanova Süleyman qızı -1 Nömrəli UşaqGənclər İnkişaf Mərkəzi

Tanrıverdili Nigar Məhəmməd qızı- Samux rayon st.Alabaslı qəsəbəsi tam orta məktəb.

 Ülkər Hacıyeva Vüqar qızı -Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Xanım Abdullazadə Qadir qızı-6 Saylı F.Əmirov adına İncəsənət ve Musiqi məktəbi

Xədicə Məhəmmədova Kamran qızı -1 Nömrəli UşaqGənclər İnkişaf Mərkəzi

Yusif Ağamirzə Elmar-Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli  İncəsənət məktəbi

Zeyneb Necefova Seyran qızı  -N248 məktəb

                               

12-17 yaş arası seçilənlər:

Abasova Fidan-4 nömrəli Usaq İncəsənət Məktəbi

Abasova Lalə Azər qızı-4 nömrəli Usaq İncəsənət Məktəbi

Abbasova Aytac Elnur qızı-Gəncə Şəhər  Uşaq İncəsənət Məktəbi

Abdullayeva Fatimə Həşim Qızı- Sabunçu Rayonu 296 nömrəli Məktəb

Abdullayeva Nərmin Emin qızı-İncəsənət Gimnaziyası

Abdullayeva Selcan Vüsal qızı-Gəncə  Uşaq İncəsənət Məktəbi

Abdulova Zəhra Əkbər qızı-Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Kolleci

Abdurrəhmanova Şəfa Rasim qız-5 Nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Ağamirzəyeva Nərmin Sadəddin qızı-5 Nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Alisova Nəzrin Yusif-Cəfər Cabbarlı Adına Mədəniyyət Evi

Alməmmedli Həsən Elmar oğlu-2 Saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Amin Salamov Rövşən oğlu-F.Əmirov adına 6saylı 11illik İncəsənət Məktəbi

Aminə Məmmədzadə Mehman qızı-F.Əmirov adına 6saylı 11illik İncəsənət Məktəbi

Arzu Mürsəlova David qızı-Sumqayıt şəhər 1nömrəli UGIM

Arzu Mürsəlova David qızı-Sumqayıt Şəhər 1nömrəli UGIM

Asiman Ələddinli-Şirvan Dövlət Rəsm Qalereyası

Aslanova Selcan Zaur qızı-26 Nömrəli Fizika-Riyaziyyat və İnformatika Təmayüllü Lisey Gəncə

Aşumova Səyyarə Azər qızı-G.Əliyeva Adına 3 Uşaq İncəsənət Məktəbi

Aydan Bayramova İlqar qızı-1 Nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Aydan Rüstəmli Alay qızı-108 Nömrəli Tam Orta Məktəb

Aydın Hüseynov İntiqam qızı-Suraxanı r. Gənclər Evi

Ayla Mirzəyeva Zakir qızı-Şirvan Dövlət Rəsm Qalereyası

Aysel Allahverdiyeva Rəsul qızı-Qax Rayon Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Aysel Mustafazadə Mehman qızı-108 Nömrəli Tam Orta Məktəb

Aysu Abbaszadə Rüfət qızı-Zehra.Art.Studio

Aysu Behbudlu Nadir qızı-30 saylı orta məktəb

Aysu Dünyamalı Elşad qızı-S.Ələsgərov adına 1 nömrəli UIM

Aysun Ağamalıyeva Rəşad qızı-Şirvan Dövlət Rəsm Qalereyası

Aysun Cümşüdova Sarvan qızı-Astara Dövlət Rəsm Qalereyası

Aytac Paşayeva İsgəndər qızı-147 Saylı Texniki Humanitar Lisey

Ayxan Isazadə Elşən Oğlu-258 nömrəli məktəb

Babayeva Ayla Anar qızı -Füzuli Rayonu 47 saylı məktəb

Bahar Kərimli Rövşən qızı-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Banuçiçək İsmayılova Rauf qızı-Sumqayıt şəhər 2saylı Bülbül adına UIM

Baxışzadə Arzu Rasim qızı-5 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Bəyaz Həsənzadə İlkin oğlu-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Cahangir Əliyev Səyyad Oğlu-ROİL Respublika Olimpiya İdman Liseyi

Carcili Ema Ramil qızı-Qazax Dövlət Rəsm Qalereyası

Dəmirzadə Şəhanə Səxavət qızı -Qax rayon İncəsənət Məktəbi

Diana Əzimova Ramal-Lənkəran şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Dilarə Eminova Elfan-4 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Əbülfətova Seyidzadə Natiq qızı -Elçin Qarazadə adına 270 nömrəli orta məktəb

Əfqanə Ağayeva Natiq qızı-Sumqayıt şəhər.  Ə.Bakıxanov adına 1n-li UİM

Əfruzə Yarməmmədli Azər qızı-3 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Əhliman Aslanlı Tariyel oğlu-Rasim Ocaqov adına Şəki şəhər UGİM

Əhmedli ŞƏfiqƏ Kamran qızı-Abşeron Qobu Q.Xaliqov ad.1 saylı məktəb

Əhmədova Gülbahar Rövşən qızı-194saylı orta məktəb. Təsviri Sənət Qalereyası

Əhmədova Mehriban Ramil qızı -Kimyaçı Mədəniyyət sarayı

Ələsgərli Zəhra Bəhram qızı-H.Abbasov adına Maştağa Mədəniyyət Mərkəzi Art Studio

Əli Nağıyev-F.Əmirov adına 6saylı 11illik İncəsənət Məktəbi

Elif Tosun Selman qızı-Baku Türk Anadolu Liseyi

Əliyeva Fatimə-Zabrat Qəsəbəsi  81 tam orta məktəb

Əliyeva Leyla Ruslan qızı-Balaxanı Mədəniyyət Evi

Əliyeva Məleykə Nahid qızı-Lənkəran şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Elvin Əliyev Nemət oğlu- Lənkəran şəhəri Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Emenullayeva Məryam Elxan qızı-261 saylı məktəb

Emil Abdullayev Rasim  oğu-F.Əmirov adına 6 nömrəli İncəsənət Məktəbi

Əsgər Qarayev Əkbər-F.Əmirov adına 6 nömrəli İncəsənət Məktəbi

Əsma Mansurzadə Elmar qızı-20 Saylı Lisey Məktəb

Əsmər Məmmədova Emil qızı- 1 nömrəli Uşaq- Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Əzimli Fidan Əhliman qızı-Biləsuvar Rayon Xırmandalı Kənd UİM

Fatimə Babazadə Elçin qızı-Astara Dövlət Rəsm Qalereyası

Fatimə  Əkbərzadə Röşən  -55 nömrəli. Xətai Sənət  Mərkəzi

 

Fatimə Əliyeva Niyazi qızı-Uşaq İncəsənət Məktəbi

Fatimə İsmayılova İlqar qızı-F.Əmirov adına 6saylı 11illik İncəsənət Məktəbi

Fatimə Mirzəyeva Elşən qızı-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Fatimeyizəhra Məhərrəmova İlkin qızı-"Elfim" Tədris Mərkəzi

Fatma Əliyeva Anar qızı-F.Əmirov adına 6Saylı 11illik İncəsənət Məktəbi

Fərid Abdullayev Zamir qızı-Quba Uşaq İncəsənət Məktəbi

Fərid Məmmədov Hamlet oğlu-270 nömrəli tam orta məktəb

Fəridə Məmmədzadə Aslan qızı-108 nömrəli tam orta məktəb

Fidan Rüstəmli Alay qızı- Tam orta məktəb

Firuzə Məmmədzadə Təvəkkül qızı-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

Gülnarə Babayeva Elbəy qızı-1 nömrəli Uşaq- Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Gülsabah Məmmədli Vusal qızı-Sumqayıt Cefer Cabbarlı adına Mədəniyyet Evi

Hacıyeva Zəhra Rəşad qızı-6 nömrəli məktəb

Haqverdiyeva Nermin-Sumqaıt Verbal Tədris Mərkəzi

Həbib Mədinə Rüfət qızı-Art Studio "Esmeralsa"

Həlimə Qaçabəyova Yaşar qızı-F.Əmirov adına 6saylı 11-illik incəsənət məktəbi

Həmidova Lalə Mehman Qızı-F.Əmirov adına  6saylı 11-illik incəsənət məktəbi

Həsənli Səma Elşən qızı -F.Əmirov adıa  6saylı 11-illik incəsənət məktəbi

Həsənova Nərmin Elçin qızı-A_Art_Studio

Həsənzadə Fatimə Vidadi qızı-245 nömreli tam orta məktəb

Heydərli Leyli Heydər qızı-6 saylı məktəb liseyi

Hüseynli Nuray Gündüz qızı-2 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

Hüseynli Şamil Telman oğlu-Asəf Zeynallı adına Kollec

Hüseynova Nuranə Vüqar qızı-H.Abbasov adına Maştağa Mədəniyyət Mərkəzi Art Studio

İlahə Ağayeva Şöhlət qızı-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

İlahə Cabbarova Məzahir qızı-Rasim Ocaqov adına Şəki şəhər UGİM

İlahə Məmmədli Zəfər Qızı-Qara Qarayev Adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbi

İlkin Şirvanov Sərraf-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

İradə Abdullayeva Şəhriyar qızı-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi

İsazadə Ayxan Elşən oğlu-258 nömrəli məktəb

İsgəndərova Ayan Zaur qızı-Sumqayit ş, Ə. Bakıxanov adına 1n-li UİM

İsmaılova Almaz Taryel qızı-Yevlax rayonu 5 nömrəli məktəb

İsmayılova Aylin Ramin qızı-2 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

İsmayılova Banuçiçək-Sumqayıt şəh. 2sayli Bülbül adına UİM

İsmayılova Zamirə Zamiq qızı-5 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

İsrafilov İsmayıl Elxan oğlu-5 nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Könül Həsənova Əfqan qızı-Sumqayıt.35 nömrəli məktəb

Kübra Aslanova Həsən qızı-Sumqayıt şəhər 1nömreli UGİM

Lalə Abasova Azər qızı-4nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

Lalə Qənbərli Xalid qızı-Fikrət Əmirov adına 6 saylı musiqi məktəbi

Lalə Ziyadova Ədalət qızı-Sumqayıt. 35 nömrəli məktəb

Ləman Qədirli Müşfiq-1 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Leyla Abbasova Elşən qızı- Xirdalan. 1N-li orta məktəb

Mədinə Məmmədzadə Ceyhun qızı-Lənkəran şəhər uşaq rəssamlıq məktəbi

Məhərrəmova Nərgiz Dəyanət qızı-F.Əmirov adına 6Saylı 11-illik incəsənət məktəbi

Mehriban Mustafayeva Rəşad qızı-Landau School

Mehrin Mehdizadə Mehrin qızı-Sumqayıt ş, Ə. Bakıxanov adına 1n-li UİM

Məleykə İsmayılova Bəxtiyar qızı-108 nömrəli tam orta məktəb

Məmmedli Nəzakət Ruslan qızı -Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Kolleci

Məmmədli Nurçin Mübariz qızı  -Sabunçu Rayonu 296 Nömrəli Məktəb

Məmmədli Sahib Vüsal oğlu-3 saylı Uşaq İncəsənət Məktəbi

Məmmədli Tünzalə Elvin qızı-Təsviri Sənət Qalereyası

Məmmədov Əlyar Firgənd oğlu -5 Nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi

Məmmədova Xanımana Fariz qızı-G.Əliyeva adına UİM

Mənsur Sədiyev Balasən oğlu- Astara Dövlət Rəsm Qalereyası

Məryəm Ələkbərova Ələkbər qızı-Kürdəmir rayon 4 saylı tam orta məktəb

Məzahir Dünyamalıyev Ramil oğlu-Sumqayıt.22 nömrəli məktəb

Mirbəyim İskəndərova İlqar qızı-Astara Dövlət Rəsm Qalereyası

Musa Misiyev Elman oğlu-Sedet Art Gallery

Nağıyev Əli Elmin oğlu-F.Əmirov adına 6Saylı 11-illik İncəsənət Məktəbi

Nazenin Ələkbərli Əsgər qızı-257 saylı orta məktəb

Nərgiz Şirinova Natiq qızı-Zehra.Art.Studio

Nəzərzadə Nərgiz Zaur qızı-G. Əliyeva Adına 3 U İ M

Nəzrin Baxşəliyeva Rövşən qıaı-Sumqayıt ş. 1nömrəli UGİM

Nigar Ağaməmmədova Nadir qızı-Laçın Rayon 20 nömrəli tam orta məktəb

Nigar Əliyeva Rəsad qızı-Abşeron Buzovna Art Studio

Nigar Əliyeva Rəşad qızı-Abşeron Buzovna Art Studio

Nigar Kərimova-4 nömrəli  Uşaq İncəsənət məktəbi

Nigar Kərimova Yaşar qızı-Sumqayıt şəhər 1nömreli UGİM

Nigar Quliyeva-220 nöm lisey

Nigar Yusifova Nizami qızı-108 nömrəli tam orta məktəb

Nübar Dadaşova Qafqaz               qızı-Laçın rayon 20 nömrəli tam orta məktəb

Nuranə Nəzirova-Şirvan Dövlət Rəsm Qalereyası

Nuray Əliyeva Əbülfəz qızı-Zehra.art.studio

Nuray Əsədli Fuad qızı-Lənkəran şəhər uşaq rəssamlıq məktəbi

Nuray Əsədova Zaur qızı-Lənkəran şəhər uşaq rəssamlıq məktəbi

Nuray Qurbanova Eldeniz qızı-Lənkəran şəhər uşaq rəssamlıq məktəbi

Nuray Qurbanzadə Elsəvər qızı-Lənkəran şəhər uşaq rəssamlıq məktəbi

Nuray Sanılı Nizami qızı-Qazax Qalereya

Nurcan Ələkbərli Əsgər-257 saylı orta məktəb

Nurdan Cabbarova Tural oğlu-200 nömrəli tam orta məktəb

Qafarova Mehbubə Vusal qızı-Şamaxı şəhər İncəsənət təhsili Mərkəzi rəssamlıq

Qasımov Əli Bəxtiyar-2 nömreli UİM

Qənirə Hüseynova-1 nömrəli UGİM

Quliyev Eşqin Əmir-Qazax Qalereya

Ramazanova Nərmin Səhrab qızı- Sumqayıt ş. Əhməd Bakıxanov ad. 1-li UİM

Rəna Xankişizadə Elşən-Astara Dövlət Rəsm Qalereyası

Rəvanə İsmayılova Bəxtiyarqızı-108 nömrəli tam orta məktəb

Səbinə Darışova Sahib qızı-108 nömrəli tam orta məktəb

Səfərova Aysun Yalçın aqızı-Şamaxı şəhər  İncəsənət Təhsili Mərkəzi Rəssamlıq şöbəsi

Şəhanə Məmmədova Elşən qızı-Neftçala r. Hesenabad qəsəbəsi Şəmsəddin Orucov adına orta məktəb

Şəhanə Məmmədova Fəqan qızı-108 nömrəli tam orta məktəb

Səlimxanova Bilqeyis Oktay qızı-E.Ağayev adına 198 nömrəli orta məktəb

Səma Əsədova Rza qızı-58 saylı tam orta məktəb

Səma Həsənli Elşən qızı- F.Əmirov ad. 6Saylı 11illik incəsənət məktəbi

Sevən Həsənli İltifat qızı-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi

Sevinc Heydərova Mübariz qızı- Rasim Ocaqov adına Şəki şəhər UGİM

Sona Babayeva Aqsin qızı- Xaçmaz r. Zerife Əliyeva ad. 8li mekteb-lisey

Sunay Quliyeva Elburus qızı-Sumqayıt şəhəri Əhməd Bakıxanov adına 1-li UİM

Sürəyya Quluzadə Cavanşir qızı-1 nömrəli Uşaq- Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Tağıyeva Ayan Azər qizi-Sumqayıt şəhər Əhməd Bakıxanov adına 1-li UİM

Tağızadə Gülnur Zaur qızı-Lənkəran şəhər uşaq rəssamlıq məktəbi

Tamara Əliyeva Zöhrab qızı-Ağaəli İbrahimov emalatxanası

Təhminə Məmmədli Əli  qızı-Sumqayıt şəhər 1nömrəli UGİM

Vəliyeva Zəhra Əbdülsalam qızı-H.Abbasov adına Maştağa Mədəniyyət Mərkəzi Art studio

Vüsalə Ələkbərova Məhərrəm qızı-4 nömrəli Uşaq İncəsənət məktəbi

Xammədli Namiq Natiq oğlu-Biləsuvar rayonu Xırmandalı kənd UİM

Xammədli Namiq Natiq oğlu-Biləsuvar rayon Xırmandalı kənd uşaq incəsənət məktəbi

Xelilova Şemsiyyet şamil qızı-Balakən rayonu Humanitar ve Texniki təmayyülü

Zəhra Novruzova Əli qızı -4 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

Zeynəb Nəcəfzadə Bəşir qızı -Bakı Avropa Liseyi

Ziyad Qasımlı Səbuhi oğlu -Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli 11-iilik İncəsənət Məktəbi

Ziyad Qasımlı-Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli Onbirillik İncəsənət Məktəbi

Zümrüd Məmmədzadə Zahid -Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi

Zümrüd Paşayeva Elşən qızı-147 saylı texniki humanitar liseyi

Фейзуллаева Эльвина Эльчиновна  -4N-li UGIM

 

17-21 yaş arası seçilənlər:

Abbasova Humay Elxan qızı-İqtisadiyyat Universiteti

Arzu Tarverdiyeva Nəriman qızı-Naxçıvan Dövlət Universiteti

Aysun Hüseynzadə İsmayıl qızı-Astara Dövlət Rəsm Qalereyası

Bayramova Mehriban Natiq qızı-Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Kolleci

Bünyatov Riyad Fuad oğlu-Kürdəmir ş. T.Ismayılov ad 1N-Li Orta Məktəb

Ceyran Talıbova Ramin qızı- Naxçıvan Dövlət Univeristeti

Çinar Hacıyev Sahib qızı-Naxçıvan Müəllimlər İnstitutu

Elnur Camalov Emin oğlu-Əzim Əzimzade adına İncəsənət Kolleci

Əsgərzadə Fidan Natiq qızı-Azərbaycan Dillər Universiteti,4 Saylı UİM

Əzimova Şəbnəm Aqşın qızı-Biləsuvar rayonu  Xırmandalı Kənd UİM

Fatimə Əhmədova Seyfəddin qızı-Şirvan şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb

Fatime Əkbərzadə Rövşən-55 nömrəli. Xetai Sənət Mərkəzi

Fidan Həsənova Heydər qızı-Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti

Gülşən Baxşəliyev Allahyar qızı-Sumqayıt şəhər 1 nömreli UGİM

Həsənova Lamiyə Rövsən qızı-Suraxanı Gənclər Evi

Heydərova Zeynəb Qoşqar qızı-Lənkəran Dövlət Humanitar Kolleci

Kənan Hünbətov Ədil oğlu-Ağdam rayonu 142 saylı köçkün tam orta məktəb

Leyli Əsgərova Rəvan qızı-Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Mahmudova Nərmin Saməddin qızı-Qazax Dövlət Rəsm Qalereyası

Məmmədova Aytən Xalidovna -221saylı tam orta məktəb.Xətai Sənət Mərkəzi

Nərmin Paşayeva Vidadi  qızı- Ağstafa rayon Dağ Kəsəmən kənd İ.Salıfov adına 2 nömrəli tam orta məktəb

Nuriyev Nəsir Samir oğlu-Azərbaycan Dillər Universiteti

Qədimova Sara Şakir qızı-ADRA Nəzdində İncəsənət Kolleci

Rüstəmli Gülnar Mövlud qızı-Biləsuvar Rayon Xırmandalı Kənd UİM

Sevanə Xalıqova Yaşar qızı-Lənkəran Humanitar Kolleci

Ulduz Hüseynova Yelmar qızı-Sumqayıt şəhər 1nömrəli UGİM

Vasif Abdurrahmanlı Eldar oğlu-Şəki şəhər Dövlət İncəsənət Məktəbi

Yədulla Hacızadə -Astara Dövlət Rəsm Qalereyası

Zümrüd Abbaszadə Hacı Murad -Lənkəran şəhər 7 saylı tam orta məktəb

                               

 

VİDEO
XİDMƏTLƏR
Sərgilərin təşkil olunması xidmətlərinə aşağıdakılar daxildir:
Ətraflı oxu
Məqalələrin yazılması
Ətraflı oxu
Dizayn xidmətlərinə aşağıdakılar daxildir:
Ətraflı oxu
Fotoçəkilişlərin aparılmasına aşağıdakılar daxildir:
Ətraflı oxu
Facebook