“Öncə Vətəndir” adlı onlayn foto-plakat sərgisi açılıb
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə “Öncə Vətəndir” adlı onlayn foto-plakat sərgisi açılıb.
Onlayn plakat sərgisi Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası tərəfindən ölkəmizin hərbi qüdrətinin, əsgərlərimizin yüksək döyüş ruhunun, qələbə əzmkarlığının təbliği işinə töhfə vermək, Azərbyacanın əzəli torpağı Dağlıq Qarabağ və sərhəd bölgələrinin erməni qəsbkarlarından müdafiə və azad edə biləcək potensialda hərbi qüdrətə malik olduğunu bütün dünya ictimaiyyətinə göstərmək məqsədi ilə həyata keçirilir.
Hərbi vətənpərvərlik mövzusunda təşkil edilən sərginin ekspozisiyası Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin aidiyyəti arxivinə məxsus artilleriya silahlarının, döyüş sursatlarının, hərbi təlimlərdən və paradlardan çəkilmiş fotoşəkillərdən,  rəssam Zaur Kantemirov və Azərbyacan Dövlət Rəsm Qalereyasının əməkdaşı tərəfindən hazırlanan plakatlardan ibarətdir.
Onlayn plakat sərgisi vasitəsilə hər zaman sülh və diplomatik danışıqların tərəfdarı olan Azərbaycan əzəli torpağı Dağlıq Qarabağ və sərhəd bölgələrinin qorunması istiqamətində siyasi, diplomatik hətta hərbi üsullardan da istifadə edərək qorumağa hazır olduğunu bir daha nümayiş etdirir.
Onlayn plakat sərgisini Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının sosial media (facebook, instagram) hesabları vasitəsilə izləmək mümkündür.

An online photo-poster exhibition titled "Only our Motherland!" has opened
The Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, with the support of the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan, organized by the Azerbaijan State Art Gallery, an online photo-poster exhibition "Only our Motherland" was opened.
The reason for holding the online poster exhibition was propagated the military power of our country, the high fighting spirit,and the strength to win in the war. To show the world that we defended our ancient land Karabakh and our borderlands from Armenian invaders.
The exposition of the exhibition on military patriotism includes photos and posters of artillery weapons, ammunition of the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan.The posters made by artist Zaur Kantemirov and an employee of the Azerbaijan State Art Gallery.
Through the online poster exhibition, Azerbaijan, which has always been a supporter of peace and diplomatic solution , once again demonstrated its readiness to defend and protect its ancient land Karabakh and the borderlands.
The online poster exhibition can be viewed through the social media (facebook, instagram) accounts of the Azerbaijan State Art Gallery.