Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə 2020-ci il 14 dekabr saat 19:00-da “İRS. Respublikanın sərvəti. Ölkəmizin tarix səhifələri rəngkarlıq, qrafika və heykəltəraşlıq əsərlərində” adlı virtual sərgi açılıb.
Sərg milli incəsənətimizin nadir incilərinin geniş tamaşaçı auditoriyasına təqdim etmək, Azərbaycan təsviri sənətinin rəngkarlıq, qrafika və heykəltəraşlıq nümunələrinə yenidən diqqəti artırmaq məqsədilə həyata keçirilib.
Sərginin ekspozisiyasında Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının fondunda yer alan Tahir Salahov “Küləkli Nardaran”, Nadir Əbdürrəhmanov “Xalça toxuyan”, Rasim Babayev “Ailə”, Toğrul Nərimanbəyov “Görüş”, Maral Rəhmanzadə “Gözəl kəndimiz”, Altay Hacıyev “Qədim qab-qacaq seriyası.Səhənglər”, Xanlar Əhmədov “Yaralı əsgər”, Həyat Abdullayeva “Vəcihə Səmədovanın portreti”, Ömər Eldarov “Neftçilər” və s. adlı qiymətli əsərləri yer almışıdır.

HERİTAGE wealth of the republic. A virtual exhibition "The pages of the history of our country in paintings, graphics and sculptures" was opened.
14.12.2020 / Exhibitions
The exhibition "HERITAGE" wealth of republic was organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the State Gallery of Azerbaijan on 14 December 2020 at 19:00. A virtual exhibition "The pages of the history of our country in paintings, graphics and sculptures" was opened. The exhibition is to present the incredible artworks of our national art to a wide audience. Tahir Salahov's "Windy Nardaran", Nadir Abdurrahmanov's "Carpet weaver", Rasim Babayev's "Family", Togrul Narimanbekov's "Meeting", Maral Rahmanzadeh's "Our beautiful village", Altay Hajiyev's "Sahanglar", Ahmadov's "Wounded soldier", Hayat Abdullayeva's "Portrait of Vajiha Samadova", Omar Eldarov's "Oil workers" and others which are in the fund of the Azerbaijan State Art Gallery are showed in this exhibition. The exhibition can be followed to the social media accounts of the Azerbaijan State Art Gallery.