Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə “Digitalart-lab” layihəsinin iştirakçıları üçün “Game promo-art” mövzusunda rəssam Natiq Kamalın ustad dərsi baş tutmuşdur.
Natiq Kamal yaradıcı sənayenin bir sahəsi olan “Game promo-art”ın inkişaf prosesini, mərhələlərini iştirakçılara izah etmişdir. O, nümunə kimi daha öncə rəssamı olduğu oyunun təməl prinsiplərini, səhnələrin yaradılmasını ətraflı izah etmiş və iştirakçıların suallarını cavablandırmışdır. Rəssam “Game promo-art”ın rəqəmsal incəsənətdə yerindən və mövqeyindən söhbət açmış, texniki, praktiki məsələlərə aydınlıq gətirmişdir. Natiq Kamal öz təcrübəsini dərs iştirakçiları ilə bölüşmüşdür.
Rəssam tərəfindən keçirilən ustad dərs iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanmışdır.
Qeyd edək ki, “Digitalart-lab” layihəsi çərçivəsində rəssamların fevral ayında 2 yeni görüşü planlanlaşdırılır.

A master class on "Game promo-art" was held for the participants of the "Digitalart-lab" project.
The Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the State Art Gallery of Azerbaijan organized a master class by artist Natig Kamal on "Game promo-art" for the participants of the "Digitalart-lab" project.
Speaker Kamal explained to the participants the process and stages of development of Game promo-art, which is a branch of the creative industry. As an example, he explained in detail the basic principles of the game, which he was previously an artist, the creation of scenes and answered questions from participants. The artist spoke about the place and position of Game promo-art in digital art, clarified technical and practical issues. Natig Kamal shared his experience with the participants.
The master class conducted by the artist was met with interest by the participants.
It should be noted that two new meetings of artists are planned in February within the Digitalart-lab project.