“Harmoniya” adlı qrup sərgisi keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə 2020-ci il mart ayının 5-i saat 18:30-da Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrında (2-ci mərtəbə) 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr olunmuş rəssam və fotoqrafların “Harmoniya” adlı qrup sərgisi keçiriləcəkdir.
“Harmoniya” adlı qrup sərgidə 30-a yaxın rəssam, heykəltəraş və fotoqrafın 50-dən çox əsəri sərgilənəcəkdir.
Sərgi təsviri sənətin müxtəlif sahələri ilə yanaşı bədii fotoqrafiya sənətinə olan marağı artırmaq, cəmiyyətdə qadının yeri və roluna diqqət çəkmək məqsədi ilə həyata keçirilir.
Sərginin ekspozisiyasında müxtəlif üslub və texnikalarda işlənmiş rəngkarlıq, heykəltəraşlıq və bədii fotoqrafiya nümunələri, o cümlədən Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının fondundan seçilmiş əsərlər də nümayiş olunacaqdır.
Sərgidə həmçinin “Parlaq” Yaradıcı Gənclər İctimai Birliyi öz musiqi nümunələri ilə çıxış edəcəkdir.

“Harmony” group exhibition will be held
“Harmony” group exhibition dedicated to the 8th March will be held at the Azerbaijan State Academic Opera and Ballet Theater (2nd floor), on March 5 2020, at 6:30 pm, with the support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and organization of the Azerbaijan State Art Gallery.
More than 50 works will feature by over 30 artists, sculptors and photographers at the exhibition.
The exhibition is organized to increase the interest in art photography and to emphasize the role and place of women in society.
Works from the Azerbaijan State Art Gallery fund and examples of painting, sculpture and art photography will be display at the exhibition.
Creative Youth Public Union "Bright" will also perform during the exhibition with music performance.