“Art Management” layihəsi çərçivəsində vebinar keçiriləcək.
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə 15 iyun 2021-ci il saat 20:00-da “Art Management” layihəsi çərçivəsində “Yaradıcılıq sənayesində rəssamlığın rolu” mövzusunda vebinar baş tutacaq.
Layihə çərçivəsində baş tutacaq təlim Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının direktoru Qalib Qasımov tərəfindən keçiriləcək.
Xatırladaq ki, “Art Management” layihəsinə rəssamların yaradıcılıq potensialından səmərəli istifadə etmək, onların bu istiqamətlər üzrə hazırlıq səviyyəsini yüksəltmək, mövcud çatışmazlıqları vaxtında aşkar edərək tədbirlər görmək, proseslərin inkişafı üçün yeni bilgi və təcrübə mübadiləsi platformasını yaratmaq məqsədilə start verilib.
Bu baxımdan, Azərbayacan Dövlət Rəsm Qalereyası yaradıcı şəxslər, rəssamlar və sənətşünasları silsilə vebinarlarda aktiv iştirak etməyə, öz potensiallarını aşkar edib yeni bilik, bacarıqlar əldə etməyə dəvət edir.
“Zoom” tətbiqi vasitəsilə keçiriləcək silsilə treninqlərdə dinləyici qismində iştirak etmək istəyən şəxslərdən qeydiyyat üçün “Art Management” başlığını qeyd etməklə ([email protected]) elektron-poçt ünvanımıza müraciət etmələri xahiş olunur.
Layihəni Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının rəsmi saytı (www.azgallery.az), “Facebook” və “İnstagram”  sosial media hesabları vasitəsilə izləmək mümkündür.

A webinar will be held as part of the Art Management project.
A webinar on "The role of art in the creative industry" will be organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the State Art Gallery of Azerbaijan on June 15, 2021 at 20:00 within the "Art Management" project.
The training will be conducted by Galib Gasimov, director of the Azerbaijan State Art Gallery.
It should be noted that the Art Management project was launched to effectively use the creative potential of artists, increase their level of training in these areas, identify and address shortcomings in a timely manner, create a new platform for the exchange of information and experience.
In this regard, the Azerbaijan State Art Gallery invites creative people, artists and art critics to take an active part in a series of webinars, discover their potential and gain new knowledge and skills.
Those wishing to participate in the series of trainings to be held through the Zoom application are asked to apply to our e-mail address with the title "Art Management" ([email protected]).
The project is available on the official website of the Azerbaijan State Art Gallery (www.azgallery.az), Facebook and Instagram social media accounts.