Ağdaş rəssamları ilə onlayn görüş keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə  bölgələrdə yaşayıb-yaradan rəssamlarla əməkdaşlığın  genişləndirilməsi məqsədilə start verilən layihə çərçivəsində Ağdaş rəssamları ilə görüş keçiriləcək.
Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının direktoru Qalib Qasımovun iştirakı ilə baş tutacaq görüş bölgələrdə yaşayıb-yaradan rəssamların əlaqələr şəbəkəsini inkişaf etdirmək, onların tanınması və yaradıcılıq mübadiləsi üçün əlavə zəmin yaratmaq, rəssamlarla əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi məqsədilə həyata keçirilir.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası tərəfindən start verilən layihə rəssamların mədəniyyət müəssisələri (qalereyalar, muzeylər və s.) ilə əlaqələrinin sıxlaşdırılması və regionlarda rəssamlıq işinin keyfiyyətinin artırılması üçün nəzərdə tutulur.
“Zoom” proqramı vasitəsilə baş tutacaq görüşdə iştirak etmək üçün Ağdaş rəssamlarının öz bioqrafiyalarını, əlaqə nömrələrini, əvvəlki təcrübələri və cari fəaliyyətləri haqqında məlumatları [email protected] elektron-poçt ünvanına göndərmələri xahiş edilir.

An online meeting will be held with artists of Agdash
A meeting with artists of Aghdash will be held as part of a project organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan State Art Gallery to expand cooperation with artists living and working in the regions.
The meeting with the participation of the director of the Azerbaijan State Art Gallery Galib Gasimov is aimed at developing a network of contacts of artists living in the regions, creating an additional basis for their recognition and creative exchange, and further expanding cooperation with artists.
It should be noted that the project launched by the Azerbaijan State Art Gallery is aimed at strengthening the ties of artists with cultural institutions (galleries, museums, etc.) and improving the quality of art in the regions.
To participate in the meeting, which will take place through the "Zoom" program, artists of Aghdash are asked to send their biographies, contact numbers, information about previous experiences and current activities to the e-mail address [email protected]