Ana səhifəElanlar sa sa 258
“Su və rəng ahəngi” akvarel sərgisində əsərləri nümayiş olunacaq rəssamlar müəyyənləşib. “Su və rəng ahəngi” akvarel sərgisində əsərləri nümayiş olunacaq rəssamlar müəyyənləşib. İyl 07, 2021 | 18:08

Beynəlxalq Suluboya Cəmiyyəti (İWS Globe) Azərbaycandakı nümayəndəliyi olan “IWS Azerbaijan”ın və Xətai Sənət Mərkəzinin nəzdində açılmış “İWS Baku Khatai Art Gallery”nin təşkilatçılığı və Mədəniyyət Nazirliyi, Rəssamlar İttifaqı və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının dəstəyi ilə keçiriləcək “Su və rəng ahəngi –2021” akvarel sərgisində iştirak edəcək rəssamlar müəyyənləşib.

Sərgidə iştirak üçün 100-dən çox müraciət qeydə alınıb, IWS Azerbaijan akvarel cəmiyyətinin bədii şurası tərəfindən 51 iştirakçı müəyyən edilib. 

Sərgi 15 iyul Xətai Sənət Mərkəzində keçiriləcək.

Əsərləri seçilmiş rəssamlar 10 iyul tarixinədək əsərlərini çərçivələnmiş vəziyyətdə Xətai Sənət Mərkəzinə təqdim etməlidirlər.

 

  1. Abbas Məmmədov – “Venesiyada kanal”
  2. Ağaxan Ramazanov – “Hədəf, Martin”
  3. Bayram Qasımxanlı – "Tutuquşu ilə söhbət", "Flora bağda", "Günəşli Bakı”
  4. Cəlal Ağayev – “Portret”
  5. Çinarə Mustafayeva – “Sirli təbəssüm”
  6. David Kəngərli – "Əshabi-kəhfə aparan yol" , "Fəryad. Xocalı”, "Qavaldaş-Qobustan”
  7. Elina Əliyeva – “Natürmort”
  8. Elmira Əskərova – “Uşaq portreti”
  9. Elnarə Musayeva – “Natürmort”
  10. Əsmər Ağayeva – “Lalələr”
  11. Əbdüləmi Əliyev – "Qubadlı mənzərəsi. Padar kəndi"
  12. Əfşan Əsədova – “Güllər”
  13. Feyzi Məmmədov – “Şəki. Küdürlü kəndi”, “Küləkli gün”, “Çayqaraqoyunlu kəndi”
  14. Fidan Abidova – "Tənha qadın"
  15. Gözəl Quliyeva – “Natürmort”, “Natürmort”, “Portret”
  16. Günel Quliyeva – “Xankədinə gedəcəyimiz yol”, “Kəlbəcər xara balıqları”,  "Ümüd ağacı", "Mayak kəndi"
  17. Günel Ağakişiyeva – “Ağdam”
  18. Hafiz Kərimov – "Ləpələr ", "Əlincə", "Haça dağ "
  19. Hicran İbrahimova – “İçərişəhər”
  20. Humay Abbasova – “Çay dəstgahı”
  21. Xanlar Əsədullayev – “Bakı”
  22. Xanım Əziz – “Meksika körfəzində Na Kika qazma qurğusu”, “Neft buruqları”
  23. Xasay Mirzəyev –“ Venesiya”, “Yaxta”, “Nohur”, “Axşam”
  24. Xuday İbrahimov – “8-ci mikrorayon”, “Çoban”, “Təpələr üstündə şəhər”
  25. İlham Mirzəyev – “Yay natürmortu”, “Mahir, ikitərəfli işıq”
  26. İntiqam Cəfərov – “Müharibəyə son”, “Qubalı uşaq, İzmir,Seferihisar”
  27. İrina Sahan – “Hortenziya, dağlar”
  28. Qərib Osmanlı –  “Qarabağın bağları”
  29. Lamiyə İmanova – "Gəmilər"
  30. Ləman Ağayeva – "Səttar"
  31. Ləman Ağakişiyeva – “Güllər”
  32. Leyla Vazehi – “Venesiyada qayıqlar” , “Öküz döyüşü”, “Dəniz kənarında qağayı”
  33. Mais Əliyev – “Atlar, qayıqlar”
  34. Mədinə Əmiraslanova – “Ağ güllər”
  35. Naibə Vəliyeva – “Kompot ilə natürmort”, “Rəqs edən rənglər”, “Lotoslar”
  36. Natalya Kornetova – “Skeyt park”
  37. Novruz Allahverdiyev – “Portret”, “Portret”
  38. Pərviz Əliyev – “Mədinə Peyğəmbər məscidi”, “Göy-Göl”, “Bakı buxtasında yelkənli gəmilər”
  39. Rafael Əsədov – “Yasəmənlər”, “Bibiheybət yamacı”, “ Bibiheybət yamacı-2”
  40. Rufanə Dünyamalıyeva – “Payız hissləri”
  41. Səbinə İskəndər – “Qayıqlar”, “Qayıqlar qürubda”, “Bahar düşüncələri”, “Şərq melanxoliyasının füsunkar zərifliyi”
  42. Sabir Məmmədov – “Evimə dönəcəm”, “Mənim nənəm”, “Şuşa uğrunda”
  43. Sərxan İsayev – “Natürmort” (“Vaza, küp və portağal”), “Natürmort”(“Su qabı və çaydan”)
  44. Sümayə Cəfərova – “Humayən portreti”
  45. Təhminə Əli – "Təndirdə"
  46. Təhminə İbrahim – “Şərq natürmortu”
  47. Vaqif Zeyidquliyev – “Qalata körpüsü”, “Ayasofiya”, “Qalata”
  48. Vüqar Əsədov – “İçərişəhər”, “Buruqlar”, “Xəzərdə”
  49. Yekaterina Obuxovskaya – "Nar festivalı", "Lalələr"
  50. Zəminə Qəmbərova – “Natürmort”
  51. Zarina Həsənova – "Mənzərə", "Azərbaycan dağları", "Qürub zamanı"

 

VİDEO
XİDMƏTLƏR
Sərgilərin təşkil olunması xidmətlərinə aşağıdakılar daxildir:
Ətraflı oxu
Məqalələrin yazılması
Ətraflı oxu
Dizayn xidmətlərinə aşağıdakılar daxildir:
Ətraflı oxu
Fotoçəkilişlərin aparılmasına aşağıdakılar daxildir:
Ətraflı oxu
Facebook