2022-ci ildə Çin Xalq Respublikasında 9-cu Pekin Beynəlxalq İncəsənət Biennalesi keçiriləcək.
2003-cü ildən start verilən Pekin Beynəlxalq İncəsənət Biennalesi Çin Dövlət Şurası və Mərkəzi Hökümət tərəfindən təsdiqlənmiş böyük bir layihədir. Pekin Biennalesi müasir sənət sərgiləri ilə qlobal harmoniyanı təbliğ edir, qərb və şərq mədəniyyətlərini birləşdirir, beləliklə dünya miqyasında sənətkarlara dəstək olur. Sərginin keçirilməsi 2022-ci il 18 yanvar-1 mart tarixlərində nəzərdə tutulmuşdur. Sərgi Çin Milli Sənət Muzeyi, Pekin (əsas məkan) və 2022 Olimpiya və Paralimpiya Qış Oyunlarının qeyri-idman stadionlarında (filial yerləri) təşkil olunacaqdır. Sərginin ümumi mövzusu “Həyat işığı” başlığı altında gedir. Sərginin mövzusu sülhü, birliyi, dostluğu və parlaqlığı simvolizə edir. Sərgidə müasir incəsənəti müxtəlif sənət əsərləri ilə təbliğ etmək məqsədilə rəsm, heykəltəraşlıq, instalyasiya və video nümunələr də daxil olmaqla fərqli xüsusiyyətlərə sahib əsərlər nümayiş olunacaq.
9-cu Pekin Biennalesində iştirak etmək istəyənlər ətraflı məlumat üçün aşağıdakı linklər vasitəsilə keçid edə bilərlər.

In 2022, the 9th Beijing International Biennale of Art will be held in the People's Republic of China.
Launched in 2003, the Beijing International Art Biennale is a major project approved by the State Council and the Central Government of China. The Beijing Biennale promotes global harmony with contemporary art exhibitions, uniting western and eastern cultures, thus supporting artists around the world. The exhibition is scheduled for January 18-March 1, 2022. The exhibition will be held at the National Museum of Art of China, Beijing (main venue) and non-sport stadiums (branch locations) of the 2022 Olympic and Paralympic Winter Games. The general theme of the exhibition is "Light of Life". The theme of the exhibition symbolizes peace, unity, friendship and brilliance. The exhibition will feature works of various characteristics, including paintings, sculptures, installations and video samples, to promote contemporary art with a variety of works of art.