“Nizami Gəncəvinin əsərləri təsviri sənətdə” Respublika elmi konfransı keçiriləcək.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə 30 sentyabr 2021-ci il tarixində saat 11:00-da dünya ədəbiyyatının görkəmli nümayəndəsi, dahi Azərbaycan şairi və mütəfəkkiri Nizami Gəncəvinin 880 illiyinə həsr olunmuş “Nizami Gəncəvinin əsərləri təsviri sənətdə” Respublika elmi konfransı keçiriləcək.
“Nizami Gəncəvinin ədəbi yaradıcılığı təsviri sənətdə” elmi konfransı mədəniyyətimizin müxtəlif sahələri üzrə mütəxəssisləri, tədqiqatçıları, eləcə də yeni mövzuların aşkara çıxarılması, elmi biliklərin mübadiləsi, yeni əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması və tədqiqat təcrübəsi imkanlarından yararlanmaq məqsədilə həyata keçiriləcək.
Qeyd edək ki, konfransda respublikada fəaliyyət göstərən ali təhsil müəssisələrində təhsil alan sənətşünaslar, doktorantlar və tədqiqatçılar, o cümlədən xarici ölkədən qatılan dosentlər də iştirak edəcəklər.
Elmi konfrans Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 5 yanvar 2021-ci il Sərəncamına əsasən elan edilən “Nizami Gəncəvi İli” çərçivəsində həyata keçirilir.

Republican scientific conference "Works of Nizami Ganjavi in fine arts" will be held.
Republican scientific conference "Nizami Ganjavi's works in fine arts" dedicated to the 880th anniversary of the outstanding representative of world literature, genius Azerbaijani poet and thinker Nizami Ganjavi, organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan State Art Gallery on September 30, 2021 at 11:00 will be held.
The scientific conference "Nizami Ganjavi's literary work in the fine arts" will be held for specialists and researchers in various fields of our culture, as well as to identify new topics, exchange scientific knowledge, establish new partnerships and benefit from research experience.
It should be noted that the conference will be attended by art critics, doctoral students and researchers studying at universities in the country, as well as associate professors from abroad.
The scientific conference is held within the framework of the "Year of Nizami Ganjavi" announced by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan on January 5, 2021.
Each participant will deliver only one report at the conference, which will be held through the application "Zoom".