“AKVAREL TƏƏSSÜRATLARI” adlı akvarel sərgisi keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının dəstəyilə  2022-ci il 23 yanvar tarixində Beynəlxalq Akvarel Cəmiyyətinin (IWS Globe International Watercolor Society) 10-illik yubileyi münasibətilə  “AKVAREL TƏƏSSÜRATLARI” adlı akvarel sərgisi keçiriləcək.
Sərgidə iştirak üçün akvarel işlərinizin keyfiyyətli fotosunu və məlumatlarını [email protected] emailinə göndərə bilərsiniz . Məlumatlarda ad, soyad, əsərin adı, ölçü qeyd olunmalıdır.
Bir neçə iş göndərilə bilər, arasında 1 və ya 2 iş sərgiyə seçiləcək.
Seçim IWS Azerbaijan-ın Bədii şurası tərəfindən keçiriləcək . Əsərlər IWS Azerbaijan tərəfindən keçirilən sərgilərdə sərgilənməyən, son 3 il ərzində çəkilən olmalıdırlar. Başqa rəssamların surətləri qəbul edilmir.
Son müraciət tarixi: 30 dekabr.
İşlərin təhvili: 20 yanvar
Məzmun və ölçü sərbəstdir.
Texnika: 90 % akvarel boya kağız üzərində.
Sərgi IWS Khatai Art Centre qalereyasında keçiriləcək. İştirakçılara hədiyyələr və sertifikatlar təqdim ediləcək. Elektron kataloq hazırlanacaq.
IWS Globe (International Watercolor Society ) 2012-ci ildə akvarelist rəssam Atanur Doğan tərəfindən yaradılmış Beynəlxalq Akvarel cəmiyyətidir. Hal-hazırda dünyanın 120-dən çox ölkədən filial və təşkilatlar daxildir. IWS Globe Network təmsil edən nümayəndəliklər və beynəlxalq şəbəkəyə daxil olan təşkilatlar mütəmadi olaraq akvarel sənəti ilə bağlı beynəlxalq tədbirlər təşkil edirlər. Bu tədbirlərin məqsədi akvarel rəssamlarını bir araya gətirmək, yaradıcılıq təcrübələrini bölüşmək, ünsiyyət qurmaq, akvarel sənətinin populyarlaşması və yayılmasıdır. "Akvarel dili" dünyanın hər yerindən olan rəssamları birləşdirir. IWS Globe şəbəkəsinin "Akvarel vasitəsilə sülh " şüarı var, məqsədi milliyyətindən və dinindən asılı olmayaraq, dünyanın hər yerindən olan rəssamları akvarel vasitəsilə birləşdirməkdir.

"Watercolor Impressions" watercolor exhibition will be held
On January 23, 2022, with the support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the Union of Artists of Azerbaijan and the State Art Gallery of Azerbaijan, a watercolor exhibition "Watercolor Impressions" will be held on the occasion of the 10th anniversary of the International Watercolor Society (IWS Globe International Watercolor Society).
To participate in the exhibition, you can send a quality photo and information of your watercolor works to [email protected] The information must include the name, surname, title of the work, size.
Several works can be sent, between which 1 or 2 works will be selected for the exhibition.
The selection will be made by the Artistic Council of IWS Azerbaijan. The works must not have been exhibited at IWS Azerbaijan and must have been shot in the last 3 years. Copies of other artists are not accepted.
Deadline for applications: December 30.
Delivery of works: January 20
Content and measurement are free.
Technique: 90% watercolor paint on paper.
The exhibition will be held at the IWS Khatai Art Center. Participants will receive gifts and certificates. An electronic catalog will be prepared.
IWS Globe (International Watercolor Society) is an international watercolor society founded in 2012 by watercolor artist Atanur Dogan. It currently includes branches and organizations from more than 120 countries around the world. Representations of the IWS Globe Network and organizations included in the international network regularly organize international events related to watercolor art. The purpose of these events is to bring together watercolor artists, share creative experiences, communicate, popularize and disseminate watercolor art. "Watercolor language" unites artists from all over the world. IWS Globe's motto is "Peace through Watercolors", which aims to unite artists from all over the world, regardless of nationality or religion.