İncəsənət əsərlərinin onlayn auksionu keçiriləcək.
“Auction Baku” MMC şirkətinin təşkilatçılığı ilə 2022-ci il 10 yanvar tarixində Azərbaycanda incəsənət əsərlərinin onlayn auksionu keçiriləcək.
Növbəti auksion respublikada mədəniyyət və incəsənət sahəsində biznes münasibətlərini yaratmaq, alıcı və satıcılar arasında əlaqə qurmaq, art biznes sahəsində rəqabət qabiliyyətliliyini gücləndirmək, ölkənin iqtisadi inkişafında yaradıcı sənayesinin rolunu artırmaq məqsədilə həyata keçiriləcək.
Xatırladaq ki, tədbir bütün dünyada geniş vüsət alan COVID-19 pandemiyasından sonra ölkəmizdə təşkil ediləcək ilk onlayn auksion olacaq.
Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası auksionun təşkilinə metodiki dəstək göstərir.
Onlayn auksionda aşağıdakı əsərlər hərraca çıxarılacaq. Hərracda iştirak etmək istəyən şəxslər “Auction Baku” MMC-nin sosial şəbəkədəki hesablarını izləyə bilərlər.

Пройдет онлайн-аукцион произведений искусства
10 января 2022 года в Азербайджане состоится онлайн-аукцион произведений искусства, организованный компанией ООО “Auction Baku” .
Очередной аукцион пройдет с целью установления деловых отношений в области культуры и искусства в стране, создание контактов между покупателями и продавцами, усиления конкурентоспособности в сфере арт-бизнеса, повысить роль творческой индустрии в экономическом развитии страны.
Стоит отметить, что это мероприятие станет первым онлайн-аукционом, который состоится в нашей стране после пандемии COVID-19, распространившейся по всему миру.
Азербайджанская Государственная Художественная Галерея оказывает методическую поддержку в организации аукциона.
Следующие работы будут выставлены на онлайн-аукцион. Желающие участвовать в аукционе могут подписаться на аккаунты в социальных сетях ООО «Аукцион Баку».