İncəsənət əsərlərinin onlayn auksionu keçiriləcək.
“Auction Baku” MMC şirkətinin təşkilatçılığı ilə 2022-ci il 10 yanvar tarixində Azərbaycanda incəsənət əsərlərinin onlayn auksionu keçiriləcək.
Növbəti auksion respublikada mədəniyyət və incəsənət sahəsində biznes münasibətlərini yaratmaq, alıcı və satıcılar arasında əlaqə qurmaq, art biznes sahəsində rəqabət qabiliyyətliliyini gücləndirmək, ölkənin iqtisadi inkişafında yaradıcı sənayesinin rolunu artırmaq məqsədilə həyata keçiriləcək.
Xatırladaq ki, tədbir bütün dünyada geniş vüsət alan COVID-19 pandemiyasından sonra ölkəmizdə təşkil ediləcək ilk onlayn auksion olacaq.
Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası auksionun təşkilinə metodiki dəstək göstərir.
Onlayn auksionda aşağıdakı əsərlər hərraca çıxarılacaq. Hərracda iştirak etmək istəyən şəxslər “Auction Baku” MMC-nin sosial şəbəkədəki hesablarını izləyə bilərlər.

An online auction of works of art will be held.
An online auction of works of art will be held in Azerbaijan on January 10, 2022, organized by Auction Baku LLC.
The next auction will be held in order to establish business relations in the field of culture and art in the country, to establish contacts between buyers and sellers, to strengthen competitiveness in the field of art business, to increase the role of creative industry in economic development.
It should be noted that the event will be the first online auction to be held in our country after the COVID-19 pandemic, which has spread around the world.
The Azerbaijan State Art Gallery provides methodological support to the organization of the auction.
The following works will be auctioned at the online auction. Those wishing to participate in the auction can follow the social network accounts of Auction Baku LLC.