“XATİRƏLƏRDƏ QALAN OYUNCAQLAR” adlı uşaq yaradıcılıq müsabiqəsi elan edilir
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti, Xətai Rayon İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası, Bakı Dövlət Sirki və Xətai Sənət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “XATİRƏLƏRDƏ QALAN OYUNCAQLAR” adlı uşaq yaradıcılıq müsabiqəsi elan edilir.
Müsabiqə uşaqlıq duyğularımızı, xatirələrimizi yaşatmaq məqsədilə həyata keçiriləcək.
Oyuncaqlar sadəcə əyləncə obyekti deyil, həmçinin uşaqlar ətrafındakı dünyanı öyrənməyə başlayan zamandan onun yoldaşı, köməkçisi və müəllimi olur.
Müsabiqəyə qatılmaq üçün uşaq vaxtı ən çox sevdiyiniz və arzuladığınız oyuncağın rəsmini çəkməklə və ya istədiyiniz materialdan (metal, gil, ağac, kağız, plastilin, parça) maketini hazırlamaqla iştirak etmək olar.
Qeyd: əgər uşaq vaxtı hazırladığınız oyuncağı saxlamısınızsa onun özünü müsabiqəyə təqdim edə bilərsiniz.
Müsabiqədə iştirak üçün yaş məhdudiyyəti yoxdur. Müsabiqəyə Bakı Xətai Sənət Mərkəzi facebook qrupuna daxil olub, (https://www.facebook.com/groups/144172178999749/?ref=share)
təqdim edəcəyiniz əsərin fotosu ilə bərabər müəllifin adı, soyad, təvəllüd, təhsil aldığı məktəb və əlaqə nömrəsini yerləşdirməklə 2022-ci il fevral ayının 10-dək qoşulmaq mümkündür.
Müsabiqəyə yalnız bir əsər təqdim oluna bilər.
✓ Seçim zamanı müəllifin yaşı nəzərə alınmaqla düzgün kompozisiya əsas götürüləcək.
✓ Seçim zamanı kənar (müəllim, valideyn) müdaxiləsiz işlərə üstünlük veriləcək.
✓ Müsabiqədə xarici ölkə vətəndaşları da iştirak edə bilər.
✓ I turdan keçmiş müəlliflərin əsərləri sərgidə nümayiş olunmaq üçün Xətai Sənət Mərkəzinə dəvət olunacaqdır.
✓ Müsabiqə seçimlərindən narazı olan (müəllim, valideyn və şagird) seçimlərin elan olunduğu vaxtdan 3 iş günü ərzində [email protected] e-mail ünvanına müraciət edə bilər və təyin olunmuş bir vaxtda münsif üzvünün nəzarəti ilə canlı rəsm çəkməklə özünü təsdiq edə bilər.
✓ Əlavə suallar üçün 0513107401 whatsapp nömrəsinə müraciət etmək olar.
Əsəri sərgidə nümayiş olunan müəlliflər sertifikatla və fəal tədris mərkəzləri (dərnək, incəsənət məktəbi və s.) təşəkkürnamə ilə təltif olunacaq.
Mükafatlandırma fondu:
Sərgidən seçilmiş əsərin müəlliflərinin Bakı Dövlət Sirkində sərgisi və sirk tamaşasına baxış üçün 1 bilet təqdim ediləcək.
Sərgi Xətai Sənət Mərkəzində keçiriləcək.
Sərginin Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın COVID-19 pandemiyası ilə əlaqədar qəbul etdiyi karantin qaydalarına uyğun keçirilməsi planlaşdırılır.
Mətbuat dəstəkçiləri: Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti, Azərtac, Mədəniyyət qəzeti, Azpress.az, Milli.az, Trend news agency, Day.az, Edumap, Eduonline.az, Frame.az, xsm.az və Tanışolaq jurnalı

Объявлен детский творческий конкурс « Игрушки оставшиеся в воспоминаниях »
При поддержке Министерства Культуры Азербайджанской Республики, Министерства Образования Азербайджанской Республики, Закрытого Акционерного Общества Азербайджанского Телевидения и Радиовещания, Исполнительной Власти Хатаинского Района, Союза Художников Азербайджана, Азербайджанской Государственной Картинной Галереи, Бакинского Государственного Цирка и Хатаинского Центра Искусств объявлен детский творческий конкурс «Игрушки оставшиеся в воспоминаниях »
Конкурс проводится с целью возродить в нас детские чувства и воспоминания.
Игрушки являются не только предметом развлечения, но и другом, помощником и учителем с того момента, как дети начинают познавать окружающий мир.
Для участия в конкурсе можно принять участие в рисовании любимой и желанной в детстве игрушки или сделать модель из желаемого материала (металл, глина, дерево, бумага, пластилин, ткань).
Примечание. Если у вас есть игрушка, которую вы сделали в детстве, вы можете отправить ее на конкурс.
Возрастных ограничений для участия в конкурсе нет. Вы можете присоединиться к конкурсу, присоединившись к группе Бакинского Центра Искусств Хатаи в Facebook
(https://www.facebook.com/groups/144172178999749/?ref=share)
и опубликовав имя, фамилию, дату рождения, школу и контактный номер автора вместе с фотографией работы, которую вы представляете до 10 февраля 2022 года.
На конкурс может быть представлена только одна работа.
✓ Будет учитываться композиция с учетом возраста автора.
✓ Предпочтение будет отдаваться работам без постороннего вмешательства (учитель, родитель).
✓ В конкурсе также могут участвовать иностранные граждане.
✓ Работы авторов, прошедших первый тур, будут приглашены в Центр Искусств Хатаи для показа на выставке.
✓ Недовольные конкурсным выбором (учитель, родитель и ученик) могут обратиться по электронный адрес [email protected] в течение 3-х рабочих дней с момента объявления конкурса и проявить себя, нарисовав картину вживую под наблюдением член жюри в назначенное время.
✓ По дополнительным вопросам звоните по номеру WhatsApp 0513107401.
Авторы чьи работы будут представлены на выставке, будут награждены грамотами и Центры активного обучения (клубы, школы искусств и т.д.) будут отмечены благодарственными письмами.
Фонд награждения:
Авторам избранных произведений будет вручен билет для просмотра выставки и циркового представления в Бакинском Государственном Цирке.
Выставка пройдет в Центре Искусств Хатаи.
Выставку планируется провести в соответствии с правилами карантина, принятыми Оперативным Штабом при Кабинете Министров в связи с пандемией COVID-19.
Пресс-поддержка: ЗАО «Азербайджанское Телевидение и Радиовещание», АзерТадж, газета «Культура», Azpress.az, Milli.az, Информационное Агентство «Тренд», Day.az, Edumap, Eduonline.az, Frame.az, xsm.az и журнал «Tанышолаг»