İncəsənət əsərlərinin növbəti auksionu üçün qeydiyyat davam edir
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, “Auction Baku” MMC şirkəti və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə incəsənət əsərlərinin növbəti auksionu keçiriləcəkdir.
Auksion Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin patronajlığı altında Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası tərəfindən respublikada mədəniyyət və incəsənət sahəsində biznes münasibətlərini yaratmaq, alıcı və satıcılar arasında əlaqə qurmaq, art biznes sahəsində rəqabət qabiliyyətini gücləndirmək məqsədi ilə həyəta keçirilir.
Tədbirdə əntiq əşyaların, qədim mebellərin, musiqi alətlərinin, saatların, zərgərlik məmulatlarının, xalça və xalçaçılıq məmulatlarının, nadir şərabların ixtisaslaşdırılmış auksionu nəzərdə tutulur.
Xatırladaq ki, “Auction Baku”da qeydiyyat iki cür aparılacaq alıcılar və satıcılar. Auksion və müsabiqələr açıq və qapalı ola bilər. Açıq auksionda və müsabiqədə istənilən şəxs iştirak edə bilər. Qapalı auksion və müsabiqədə yalnız bu məqsəd üçün dəvət olunan şəxslər iştirak edirlər.
“Auksion Baku”da artıq 7 lot müəyyənləşib. Akif Əsgərov “Atlar”, Mahmud Rüstəmov “Qadın müxtəlif əhvalda” silsiləsindən ''Kompozisiya'', Fərəh Əliyeva “Santa 1919-cu il”, Fərəh Əliyeva “Kraliça”, Pərviz Hüseynov və İrina Qundorina “Kraliça Viktoriya”, Vüqar Muradov “Gülüş”, Vüqar Muradov “Payızda-Yaz” və Namiq Məmmədov “Mələklərin səhər yeməyi” əsəri hərraca çıxarılacaq.
Siz auksionda iştirak etmək istəyirsinizsə və öz iştirakınızı aşağıdakı e-mail ünvanlarına göndərməklə təsdiq edə bilərsiz. Daha sonra necə almalı? necə satmalı? necə iştirak etməli? kimi suallara cavablar e-mail ünvanıza göndəriləcəkdir.
Almaq üçün- [email protected]
Satmaq üçün- [email protected]
Əlaqə nömrəsi- 077 717 33 37
Qeydiyyat bitdikdən sonra əsərlərə komissiya tərəfindən baxılacaq və hərraca qəbul edilən işlər müəyyənləşəcəkdir. Auksionun keçirilmə tarixi haqqında məlumat ictimaiyyətə yaxın günlərdə elan ediləcəkdir.

Продолжается регистрация на очередной аукцион произведений искусства
Состоиться второй аукцион произведений искусств организованный Министерством культуры Азербайджанской Республики, ООО «Аукцион Баку» и Азербайджанской Государственной Картинной Галереей.
Аукцион проходит под патронажем Министерства культуры Азербайджанской Республики с целью развития деловых и культурных связей в республике, установления контактов между покупателями и продавцами и повышения конкурентоспособности в арт-бизнесе.
Мероприятие включает в себя специализированный аукцион антиквариата, антикварной мебели, музыкальных инструментов, часов, ювелирных изделий, ковроткачества и ковроткачества, а также редких вин.
Напомним, что для участия на аукционе есть два вида регистрации для покупателей и продавцов. Аукционы и конкурсы могут быть открытыми и закрытыми. Любой желающий может принять участие в открытом аукционе и конкурсе. Только приглашенные для этой цели могут участвовать в закрытом аукционе и конкурсе.
Объявлено 7 лотов выставляемые на торги в аукционе. Акиф Аскеров "Лошади", Махмуд Рустамов "Женщина в различных настроениях", Фарах Алиева "Санта 1919", "Королева", Парвиз Гусейнов и Ирина Гундорина "Королева Виктория", Вугар Мурадов «Смех », «Весна осенью» и Намик Мамедов« Ангельский завтрак » будут выставлены на аукцион.
Если вы хотите принять участие в аукционе, вы можете подтвердить свое присутствие, отправив электронное письмо на следующий адрес электронной почты. Позже ответы на такие вопросы ткак Как продать? Как принять участие? будут отправлены на ваш электронный адрес.
Для покупки - [email protected]
Для продажи - [email protected]
Контактный номер - 077 717 33 37
После окончания регистрации работы будут рассмотрены комиссией и будут определены работы, представленные на аукцион. Информация об аукционе будет обнародована в ближайшее время.