Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası onlayn yaradıcılıq müsabiqəsi keçirib
Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə “Evdə qal, qalib gəl!" onlayn yaradıcılıq müsabiqəsi keçirilib. Qalibləri izləyicilərin müəyyən etdiyi müsabiqədə 61 iştirakçının əsərləri arasında ən çox bəyənilərək birinci yer olan iştirakçı 1177 bəyənilmə ilə Məryəm Əsədova, ikinci yer 1104 bəyənilmə ilə Tofiqə Əliyeva və 880 bəyənilmə ilə Tofiq Səmədzadə üçüncü yer qazanmışdır.
Qaliblərin hər biri diplomla təltif edilmişdir.
Xatırladaq ki, müsabiqə 30 mart başlayıb 3 aprel yekunlaşmışdır.
Müsabiqəyə təkcə Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının instagram hesabından 7699 minə yaxın baxış sayı olmuşdur.

The State Art Gallery of Azerbaijan was held the online art competition.
The online art competition “Stay at home and win”, organised by Azerbaijan State Art Gallery was held. The winner was chosen by the followers. 61 competitors competed in this project. The highest rated in competitors was Maryam Asadova (with 1177 likes). Tofiga Alieva came in second with 1104 votes and the third place of competition’s gainer was been Tofig Samadzadeh.
All of the winners is awarded the diplomas.
The competition got the more views 7699 on this project. These visitors directed into official instagram page of State Art Gallery of Azerbaijan.