“Postpandemiya dövründə rəsm qalereyalarinin fəaliyyətinin iqtisadi və strateji təhlili” adlı video konfrans baş tutdu
16 iyun saat 14:30-da Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə “POSTPANDEMİYA DÖVRÜNDƏ RƏSM QALEREYALARININ FƏALİYYƏTİNİN İQTİSADI VƏ STRATEJİ TƏHLİLİ” mövzusunda iqtisadçı mütəxəssis Tural Ağayev tərəfindən dövlət qalereya direktorlarına təlim keçirilmişdir. Təlimdə Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının direktoru Qalib Qasımov, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının əməkdaşları, Ağstafa Dövlət Rəsm Qalereyası, Qazax Dövlət Rəsm Qalereyası, Astara Dövlət Rəsm Qalereyası, Saatlı Dövlət Rəsm Qalereyası, Xaçmaz Dövlət Rəsm Qalereyası, Şamaxı Dövlət Rəsm Qalereyası, İsmayıllı Dövlət Rəsm Qalereyası, Gəncə Dövlət Rəsm Qalereyası, Masallı Dövlət Rəsm Qalereyası, Biləsuvar Dövlət Rəsm Qalereyası, Şuşa Dövlət Rəsm Qalereyası, Cəlilabad Dövlət Rəsm Qalereyası, Qəbələ Dövlət Rəsm Qalereyası, Zaqatala Dövlət Rəsm Qalereyası, Şirvan Dövlət Rəsm Qalereyası, Neftçala Dövlət Rəsm Qalereyası, Goranboy Dövlət Rəsm Qalereyası, Tovuz Dövlət Rəsm Qalereyası, Qusar Dövlət Rəsm Qalereyasının direktorları iştirak etmişdirlər.

Video conference on "Economic and strategic analysis of the activity of art galleries in the postpandemic period."
17.06.2020 / Conferences, assemblies
Azerbaijan State Art Gallery organized a conference on "Economic and strategic analysis of the activity of art galleries in the postpandemic period." supporting of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan on June 16, at 14:30. Economist Tural Agayev trained to the directors of the state gallery at the video conference. Director of the Azerbaijan State Art Gallery Galib Gasimov, employees of the Azerbaijan State Art Gallery, directors of Aghstafa State Art Gallery, Qazakh State Art Gallery, Astara State Art Gallery, Saatli State Art Gallery, Khachmaz State Art Gallery, Shamakhi State Art Gallery, Ismayilli State Art Gallery, Ganja State Art Gallery, Masalli State Art Gallery, Bilasuvar State Art Gallery, Shusha State Art Gallery, Jalilabad State Art Gallery, Gabala State Art Gallery, Zagatala State Art Gallery, Shirvan State Art Gallery, Neftchala State Art Gallery, Goranboy State Art Gallery,Tovuz State Art Gallery and Qusar State Art Gallery participated in the training.