“Xəzərin dalğaları” adlı I Bakı Beynəlxalq suluboya festivalı çərçivəsində növbəti tədbir- rəssam Fəxrəddin Qəhrəmanlının ustad dərsi baş tutdu.
30.08.2020 / Ustad dərsləri
“Xəzərin dalğaları” adlı I Bakı Beynəlxalq Suluboya festivalı çərçivəsində ustad dərsləri davam edir.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası, İWS Globe – Beynəlxalq Suluboya Cəmiyyətinin Azərbaycan nümayəndəliyi (İWS Azerbaijan) və Xətai Sənət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Könüllülər ili” çərçivəsində “Xəzərin dalğaları” adlı I Bakı Beynəlxalq suluboya festivalı çərçivəsində növbəti tədbir- rəssam Fəxrəddin Qəhrəmanlının ustad dərsi baş tutdu.
Tədbirin bu dəfəki qonağı tanınmış rəssam, Azərbaycan Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin baş müəllimi Fəxrəddin Qəhrəmanlı xəyallarında yaşatdığı “Nəhəcir dağı” mənzərəsini tabloya köçürdü.
Nəzərinizə çatdıraq ki, ustad dərsini 28 avqust saat 12-də “Zoom” proqramı vasitəsi ilə, həmçinin instagram üzərindən canlı yayım izləmək mümkün oldu və sənətsevərlər ustad dərsinə http://azgallery.az/az/, https://xsm.az saytlarından həmçinin facebook, instaqram və youtube üzərindən https://youtu.be/t0Ht7Je3ncc linkinə toxunmaqla baxa bilərlər.

The next event within the framework of the I Baku International Watercolor Festival "Waves of the Caspian Sea" - a master class by artist Fakhraddin Gahramanli took place.
30.08.2020 / Master class
Master classes continue as part of the 1st Baku International Watercolor Festival "Caspian Waves".
The Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the Union of Artists of Azerbaijan, the State Art Gallery of Azerbaijan, the Azerbaijan Office of the International Watercolor Society (IWS Azerbaijan) and the Khatai Art Center organized the next event within the I Baku International Watercolor Festival "Caspian Waves"- the master class of the artist Fakhraddin Gahramanli took place.
İn the this master class, the guest of the event, a well-known artist,  lecturer of the Azerbaijan University of Culture and Arts Fakhraddin Gahramanli, painted the landscape "Nahajir mountain".
We would like to inform you that it was possible to watch the master class on August 28 at 12 o'clock through the "Zoom" program, as well as live on instagram, and art lovers can attend the master class at http://azgallery.az/az/https://xsm.az  They can also watch on facebook, instagram and youtube by clicking on the link https://youtu.be/t0Ht7Je3ncc.
Let's remind that the next guest of master classes will be the well-known artist Ilham Maharramoglu.