“Azərbaycan Rəssamlarının Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Yardım Fonduna dəstək məqsədi ilə satış sərgisi” baş tutmuşdur.
Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Yardım Fonduna dəstək məqsədi ilə Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası və www.artgift.az saytının təşkilatçılığı və sizlərin dəstəyiniz ilə satış sərgisi təşkil olunacaqdır. Satışdan əldə olunan bütün vəsait Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Yardım Fonduna köçürülməsi nəzərdə tutulmuşdur.
Rəsm əsərlərinin qiyməti simvolik olaraq 50, 100, 150 AZN dəyərində qiymətləndiriləcək. Sərgi xoş əhval ruhiyyə bəxş edən, o cümlədən, Qarabağ və Qələbə əhval ruhiyyəsində yaratdılmış rəsm əsərlərindən ibarət olacaqdır.
Rəsm əsərlərinin alıcıları əsərləri bu möhtəşəm günlərimizdən xatirə kimi öz divarlarından asacaq, ödəniş isə birbaşa Fonda ediləcəkdir.
Hər bir rəsm əsəri və rəssam haqqında məlumat, rəssamın ürək sözləri Artgift reyestrində qeydə alınacaq və yayımlanacaq.
Azərbaycan Rəssamlarının Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Yardım Fonduna dəstək məqsədi ilə satış sərgisi www.artgift.az incəsənət əsərlərinin satış portalı vasitəsi ilə yayımlanacaq.

"Sales exhibition of Azerbaijani artists in support of the Armed Forces Assistance Fund of the Republic of Azerbaijan" "The Sales exhibition of Azerbaijani artists in support of the Armed Forces Assistance Fund of the Republic of Azerbaijan" was held.
21.10.2020 / Exhibitions
"Sales exhibition of Azerbaijani artists in support of the Armed Forces Assistance Fund of the Republic of Azerbaijan"   "The Sales exhibition of Azerbaijani artists in support of the Armed Forces Assistance Fund of the Republic of Azerbaijan" was held.
A sales exhibition in order to support the Armed Forces Assistance Fund of the Republic of Azerbaijan in joint collaboration with the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the Azerbaijan State Art Gallery, the website www.artgift.az and with your support was taken place. All profits from the sale was transferred to the Armed Forces Assistance Fund of the Republic of Azerbaijan.
The price of the paintings was symbolically estimated at 50, 100, 150 AZN.  The exhibition consisted of feature paintings that create a good mood, including Karabakh and the Victory of of Azerbaijani Armed Forces.
The payment was made directly to the Fund by the buyers.
Information about each painting and the artist's heartfelt was recorded and published in the Artgift register.
In order to support the Fund for Assistance of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan, the exhibition of Azerbaijani artists was broadcasted on the sales portal of works of art www.artgift.az. IT'S TIME FOR UNITY