Bölgələrdə yaşayan rəssamlarla onlayn görüş keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının birgə təşkilatçılığı ilə 14 yanvar saat 20:00-da bölgələrdə yaşayan rəssamlarla onlayn görüş keçiriləcək.
Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının direktoru Qalib Qasımovun iştirakı ilə baş tutacaq görüş bölgələrdə yaşayıb-yaradan rəssamların əlaqələr şəbəkəsini inkişaf etdirmək, onların tanınması və yaradıcılıq mübadiləsi üçün əlavə zəmin yaratmaq, rəssamlarla əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi məqsədilə həyata keçirilir.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası tərəfindən start verilən layihə rəssamların mədəniyyət müəssisələri (qalereyalar, muzeylər və s.) ilə əlaqələrini sıxlaşdırlması və regionlarda rəssamlıq işinin keyfiyyətini artıra bilməsi üşün nəzərdə tutulur.

An online meeting will be held with artists living in the regions
The Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the State Art Gallery of Azerbaijan will hold an online meeting with artists living in the regions on January 14 at 20:00.
The meeting with the participation of Galib Gasimov, director of the Azerbaijan State Art Gallery, is aimed at developing a network of artists living in the regions, creating an additional basis for their recognition and creative exchange, and further expanding cooperation with artists.
It should be noted that the project launched by the Azerbaijan State Art Gallery is aimed at strengthening the ties of artists with cultural institutions (galleries, museums, etc.) and improving the quality of art in the regions.