Bölgələrdə yaşayan rəssamlarla onlayn görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə bölgələrdə yaşayan rəssamlarla onlayn görüş keçirilib.
Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının direktoru Qalib Qasımovun iştirakı ilə baş tutan görüşdə rəssamların fəaliyyətinin genişləndirilməsi, qalereyalarla əməkdaşlığın artırılması üçün rəssamları narahat edən məsələlər müzakirə edilib və təkliflər irəli sürülüb.
Rəssamların qalereya, muzeylər ilə əlaqələrini sıxlaşdırlması və regionlarda rəssamlığın keyfiyyətinin artırlması, xüsusilə istedadlı insanların sərgilərdə iştirakını təmin etmək üçün hər rayon üzrə verilən təkliflər dəyərləndirilib və icrası üçün Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının direktoru Qalib Qasımov tərəfindən müvafiq tapşırıqlar verilmişdir.
Gəncə, Şəki, Zirə, Şamaxı, Masallı, Ağdaş, Biləsuvar, Neftçala, Lənkəran və s. şəhərlərdən görüşdə iştirak edən rəssamların təklifləri maraqla qarşılanıb.
Müxtəlif bölgələrdə yaşayan rəssamların əlaqələr şəbəkəsinin eyni platforma üzərində qurulmasını, onların problem və təkliflərini dinlənməsini təmin edən layihə rəssamlar tərəfindən maraqla qarşılanıb.

An online meeting was held with artists living in the regions
The Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the State Art Gallery of Azerbaijan organized an online meeting with artists living in the regions.
The meeting was attended by the director of the Azerbaijan State Art Gallery Galib Gasimov.
Proposals made in each region to strengthen the ties of artists with galleries, museums and improve the quality of art in the regions, especially to ensure the participation of talented people in exhibitions were evaluated and relevant instructions were given by Galib Gasimov, director of the Azerbaijan State Art Gallery.
Ganja, Sheki, Zira, Shamakhi, Masalli, Agdash, Bilasuvar, Neftchala, Lankaran and others. The proposals of the artists participating in the meeting from the cities were met with interest.
The project, which provides a network of artists living in different regions on the same platform, listening to their problems and suggestions, was met with interest by artists.