“Digitalart-lab” layihəsi çərçivəsində növbəti ustad dərsi rəssam Amil Quliyev tərəfindən keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə “Digitalart-lab” layihəsi çərçivəsində rəssam Amil Quliyevin “Concept art” mövzusunda ustad dərsi baş tutub.
Ustad dərsi “Concept art” sahəsindəki yeniliklər, film və oyun sənayəsində istifadə edilən metodların tətbiqini göstərmək, həmçinin bu istiqamətdə çalışan rəssamların yaradıcılığını dəstəkləmək məqsədilə keçirilib.
Rəssam Amil Quliyev ustad dərsdə öz təcrübəsini iştarkçılarla bölüşüb, eyni zamanda “Concept art” sahəsindəki yenilikləri izləyicilərə çatdırıb və onlarların suallarını cavablandırıb.
Qeyd etmək lazımdır ki, “Concept art” filmlər, video oyunlar, animasiya və komikslərdə fikri çatdırmaq üçün istifadə olunan bir illüstrasiya formasıdır.
Ustad dərsi “Zoom” tətbiqi vasitəsilə “Digitalart-lab” layihəsi iştirakçıları üçün nəzərdə tutulan proqrama əsasən keçirilib.

The Digitalart-lab project was developed by artist Amil Guliyev.
The Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the State Gallery of Azerbaijan organized a master class on "Concept art" by artist Amil Guliyev within the "Digitalart-lab" project.
The master class was developed to implement innovations in the field of "Concept art", the application of methods used in the film and game industry, as well as to support the creativity of working artists.
Artist Amil Guliyev shared his experience with the participants in the master class, as well as informed the audience about innovations in the field of "Concept art" and answered their questions.
It should be noted that "Concept art" is a form of illustration used to convey ideas in movies, video games, animations and comics.
Master class "Zoom" application process is used in accordance with the program for participants of the project "Digitalart-lab".