“Art Management” layihəsi çərçivəsində “Müəllif hüquq qanunvericiliyi haqqında” vebinar keçirilib.
1 oktyabr tarixində Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə “Art Management” layihəsi çərçivəsində “Müəllif hüquq qanunvericiliyi haqqında” vebinar keçirilib.
Layihə çərçivəsində baş tutan təlim Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Müəllif-hüquq obyektlərinin qeydiyyatı və hüquq ekspertizası şöbəsinin müdiri Nadirə Bədəlbəyli tərəfindən keçirilib. O, vebinar iştirakçılarına müəllif hüquqları, incəsənət əsərləri ilə təmasda olma hüququ, rəsm əsərlərinin qeydiyyatdan keçirilməsi, əsərlərin onlayn qeydiyyat sistemi haqqında ətraflı məlumat verib və onların suallarını cavablandırıb.
“Zoom” tətbiqi vasitəsilə keçirilən vebinara qoşulan Hüquq, apellyasiya və daxili nəzarət şöbəsinin müdiri, baş hüquqşünas İqbal Əsgərov müzakirə edilən mövzuların yaradıcı şəxslərin gələcək karyeralarında böyük rol oynaycağını qeyd edib və iştirakçıları maraqlandıran suallara ətraflı cavab verib.

A webinar on copyright legislation was held as part of the Art Management project.
On October 1, the Azerbaijan State Art Gallery organized a webinar on "Copyright Legislation" within the "Art Management" project.
The training was held by Nadira Badalbeyli, Head of the Copyright and Legal Expertise Department of the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan.  He informed the webinar participants about copyright, the right to contact with works of art, registration of paintings, the online registration system of works and answered their questions.
Igbal Asgarov, Chief Lawyer, Head of the Legal, Appeals and Internal Control Department, who joined the webinar through the Zoom application, noted that the topics discussed would play an important role in the future careers of creative people and gave detailed answers to the participants' questions.