Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının direktoru Qalib Qasımov Türkiyənin Ankara Hacı Bayram Veli Universitetinin Gözəl Sənətlər Fakültəsinin dekanı Prof.dr.Fülya Bayraktarla görüşmüşdür
08.09.2021 / Beynəlxalq əməkdaşlıq
Görüş zamanı Dövlət Rəsm Qalereyası ilə Ankara Hacı Bayram Veli Universitetinin Gözəl Sənətlər Fakültəsi arasında iki ölkə rəssamlarının qarşılıqlı tanıdılması, onların yaradıcılığının təbliği, birgə konfrans, seminar və vebinarların təşkili qalereya əməkdaşlarının ixtisasartırma kurslarına və stajkeçmələrə cəlb olunması məsələləri barədə fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Dekan yardımçısı Doç.Dr.Mehtap Bingöl Q.Qasımovu Gözəl Sənətlər Fakültəsində yaradılan şərait və imkanlarla, eyni zamanda bərpa, rəngkarlıq, fotoqrafiya, dizayn sahəsində çalışan professor və mütəxəssislərlə tanış etmişdir.

Директор Азербайджанской Государственной Картинной Галереи Галиб Гасымов встретился с профессором доктором Фульей Байрактар, деканом факультета изобразительных искусств Анкарского Университета имени Гаджи Байрам Вели
08.09.2021 /
В ходе встречи представители Государственной Картинной Галереи и Факультета Изобразительных искусств Анкарского Университета имени Гаджи Байрам Вели обменялись мнениями о взаимном представление художников двух стран, пропаганда их творчества, организации совместных конференций, семинаров и вебинаров, а также об участии сотрудников галереи на курсах повышения квалификации и стажировках.
Помощник декана доцент, доктор Мехтап Бингёл ознакомил Г. Гасымова с условиями и возможностями, созданными на факультете изобразительных искусств, а также с профессорами и специалистами, работающими в области реставрации, живописи, фотографии и дизайна.