Gənclər Gününə həsr olunan “Axın” adlı virtual rəsm sərgisi açılıb
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı və artgift.az saytının dəstəyi ilə “Nizami Gəncəvi ili” çərçivəsində 2 fevral-Gənclər Gününə həsr olunan “Axın” adlı virtual rəsm sərgisi açılıb.
Sərgi gənclərin inkişafını dəstəkləmək, cəmiyyətdəki fəallığını təmin etmək, yaradıcılıqlarını stimullaşdırmaq məqsədi ilə həyata keçirilib.
Virtual sərgidə 50-dan çox gənc rəssamın 60-a yaxın rəsm əsəri sərgilənib. Bunların sırasına gənc rəssamlar Aysel Əlizadə “Narlar”, Aygün Eminli “Qayıdış”, Sədaqət İsmayılova “Qarabağ xalçası”, Şahin Nəcəfov “Şamaxıda bahar”, Lamiyə İmanova “Göl”, Vüsalə Şərifova “Badam sırğalı qız”, Aqil Həşimovun “Təbiətin rəqsi” və s. adlı əsərləri yer almışdır.
Sənətsevərlər, həmçinin, virtual sərgidə seçilmiş əsərləri artgift.az incəsənət əsərlərinin satış portalına keçid edərək əldə edə bilərlər.

A virtual art exhibition entitled "Stream" dedicated to Youth Day has opened
With the support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the State Art Gallery of Azerbaijan and the website artgift.az, a virtual art exhibition "Stream" dedicated to February 2 - Youth Day was opened as part of the "Year of Nizami Ganjavi".
The exhibition was held to support the development of young people, to ensure their activity in society, to stimulate their creativity.
The virtual exhibition features about 60 paintings by more than 50 young artists. Among them are young artists Aysel Alizade "Pomegranates", Aygun Eminli "Return", Sadagat Ismayilova "Karabakh carpet", Shahin Najafov "Spring in Shamakhi", Lamiya Imanova "Lake", Vusala Sharifova "Girl with almond earrings", Agil Hashimov's "Dance of the nature" and so on. included works entitled.
Art lovers can also get the selected works in the virtual exhibition by visiting the sales portal of works of art artgift.az.