Anım Gününə həsr olunan “Misilsiz cəsarət” adlı sərgi açılıb
Sərgi “ASAN xidmət”, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası, Xətai Sənət Mərkəzinin və “ASAN Könüllülük Məktəbi”nin təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının direktoru Qalib Qasımov çıxış edərək sərginin təşkilində əməyi keçən təşkilatlara minnətdarlığını bildirib. O, qeyd edib ki, müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi altında igid oğullarımız 44 gündə 44 ilə bərabər bir qəhrəmanlıq göstərdilər. Vətən torpaqlarını işğaldan qurtaran, bizə Qələbə bəxş edən şəhidlərimizin əziz xatirəsi qəlbimizdə hər zaman yaşayacaq.
Sərginin ekspozisiyasında Azərbaycan rəssamları və heykəltəraşlarının müxtəlif üslub və janrlarda Vətən Müharibəsi qəhrəmanlarının xatirəsini əbədiləşdirdiyi 40-a yaxın əsəri yer alıb.

An exhibition entitled "Unparalleled Courage" dedicated to the Day of Remembrance has opened
The exhibition was organized by ASAN Xidmət, the Union of Artists of Azerbaijan, the Azerbaijan State Art Gallery, the Khatai Art Center and the ASAN Volunteer School.
Director of the Azerbaijan State Art Gallery Galib Gasimov thanked the organizations involved in organizing the exhibition.  He noted that under the leadership of the victorious Supreme Commander-in-Chief, our brave sons showed heroism in 44 days, equal to 44 years.  The dear memory of our martyrs who liberated our homeland from occupation and gave us Victory will always live in our hearts.
The exhibition includes about 40 works by Azerbaijani artists and sculptors in various styles and genres, immortalizing the memory of the heroes of the Great Patriotic War.