“Misilsiz cəsarət” adlı rəsm sərgisi keçiriləcək.
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi, “ASAN xidmət”, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası, Xətai Sənət Mərkəzinin və “ASAN Könüllülük Məktəbi”nin təşkilatçılığı ilə 24 sentyabr saat 16:00-da 27 sentyabr “Anım Günü”nə həsr olunmuş “Misilsiz cəsarət” adlı rəsm sərgisi keçiriləcək.
Sərginin ekspozisiyasında Azərbaycan rəssamları və heykəltəraşlarının müxtəlif üslub və janrlarda Vətən Müharibəsi qəhrəmanlarının xatirəsini əbədiləşdirdiyi əsərləri yer alacaqdır.
Sərgidə iştirak etmək istəyən rəssamlar 20 sentyabr tarixinədək mövzuya uyğun rəsmlərinin keyfiyyətli fotosunu, əsərin adını, ölçüsünü və texnikasını, öz ad, soyadı və əlaqə nömrələri ilə birgə [email protected] ünvanına göndərə bilərlər.
Sərgi Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın COVİD-19 pandemiyası ilə əlaqədar qəbul etdiyi karantin qaydalarına uyğun keçiriləcək.

An exhibition entitled "Unexampled Courage" will be held.
Organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, “ASAN service”, Azerbaijan Artists Union, Azerbaijan State Art Gallery, Khatai Art Center and “ASAN Volunteer School” on September 24 at 16:00 dedicated to “Remembrance Day” on September 27. Courage ”art exhibition will be held.
The exhibition will feature works by Azerbaijani artists and sculptors in various styles and genres immortalizing the memory of the heroes of the Great Patriotic War.
Artists wishing to participate in the exhibition can send a quality photo of their paintings, the name, size and technique of the work, along with their name, surname and contact numbers to resmqalereya@gmail.com until September 20.
The exhibition will be held in accordance with the quarantine rules adopted by the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers in connection with the COVID-19 pandemic.