“AZƏRBAYCANIM” BEYNƏLXALQ VII UŞAQ VƏ GƏNC RƏSM FESTİVALI
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti, Xətai Rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası, Xətai Sənət Mərkəzi, Beynəlxalq Suluboya Cəmiyyəti Azərbaycan Nümayəndəliyi və Beynəlxalq Suluboya Cəmiyyəti Xətai Uşaq Sənəti Qalereyasının təşkilatçılığı ilə 28 may -Azərbaycanın Respublika gününə həsr olunmuş  uşaq, yeniyetmə və gənclərin yaradıcılığını stimullaşdırmaq və akvarel texnikası ilə çəkilmiş əsərlərə ictimai marağın artırılmasına xidmət məqsədi ilə “AZƏRBAYCANIM” Beynəlxalq VII Uşaq və Gənc Rəsm Festivalına start verilir və festival çərçivəsində müsabiqə elan olunur.
8-21 yaş arası Azərbaycan  xarici ölkə vətəndaşları olan uşaq, yeniyetmə və gənclər iştirak üçün 2024-cü il aprel ayının 10-dək iştirakçı anketini tamamlayaraq artfestival2024@gmail.com  elektron ünvanına göndərməklə müsabiqəyə qatıla bilərlər:
1. Əsərin fotosu: ___________           4.  Təvəllüd:         ___________
2. Əsərin adı:  ___________           5. Ölkə, şəhər:      ___________
3. Müəllifin soyadı, adı: ___________           6. Əlaqə:               ___________
• Mövzu: Güllər.
• Texnika: 100 % Akvarel.
• Ölçü: 30x40 sm qədər.
• Əsərlər tək-tək göndərilməli, məlumatlar dolğun olmalıdır.
• Hər bir iştirakçı ən çox 3 əsəri ilə qatıla bilər, lakin seçimlərdən sonra hər bir müəllifin yalnız1 əsəri dəvət olunacaq.
• Seçim zamanı müəllifin yaşı nəzərə alınmaqla düzgün kompozisiya, rəng seçimi və fərdi düşüncəyə üstünlük veriləcək.
• Seçimlər əvvəlcədən elan olunmuş münsiflər heyyəti tərəfindən aparılacaq.
• Seçim 3 yaş kateqoriyası üzrə aparılacaq 8-12, 13-16, 17-21 yaş arası.
• Sərgilənməmiş - yeni əsərlər görmək istərdik!
• İlkin seçimlər onlayn olaraq aparılacaq.
• 20 apreldə ilk turu keçmiş əsərlər və müəlliflərininsiyahısı elan ediləcək.
• Seçilmiş əsərlər 10 may 2024-cü il tarixinə qədər ünvana çatdırılmalıdı
• Hər yaş kateqoriyası üçün ayrıca sərgi keçiriləcək.
• Sərgnin onlayn kataloqu hazırlanacaq.
• Xarici ölkə vətəndaşlarının əsərləri tərəfimizdən çərçivələnib sərgilənəcək və bu əsərlər iştirakçının öz hesabına geri göndərilə bilər .
• Əsəri sərgilənən iştirakçılara sertifikat təqdim olunacaq.
• Hər yaş qrupu üzrə sərgidən ən yaxşı 10 əsərin müəllifi festivala dəvət alacaq.
• Festival iştirakçıları  hər yaş qrupu üzrə ayrıca olaraq mükafat, diplom və hədiyyələrlə mükafatlandırılacaq.
• Müsabiqə və festivalda iştirak ödənişsizdir.
• Əsəri seçilən xarici ölkə vətəndaşı öz hesabına sərgilərdə və festivaldaiştirak edə bilər.
• Əlavə suallar üçün: 051-310-74-01 tel|whatsapp
• Sərgilənmək üçün göndərilən orjinal əsərlərin qəbul mərkəzi: Azərbaycan  Respublikası, Bakı şəhəri, Xocalı pr. 62,AZ1025.
Tel: (+994) 12 490 84 51/52/53
Mətbuat dəstəkçiləri: Azərtac, Mədəniyyət qəzeti, Azpress.az, Milli.az, Trend news agency, Day.az, Edumap, Eduonline.az, Frame.az, xsm.az və Tanışolaq jurnalı.

The support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, the Closed Joint Stock Company of Azerbaijan Television and Radio Broadcasting, the Khatai District Executive Authority, organized by Azerbaijan Union of Artists, Azerbaijan State Art Gallery, Khatai Art Center, IWS Globe International Watercolor Society Azerbaijan Representation, IWS Khatai Kids Art traditional festival which is dedicated to the Republic Day of Azerbaijan – May 28 in the international format to stimulate the creativity of children, teenagers. and young people and increasing public interest in works painted with watercolor technique ring up the curtain and a competition is announced within the festival 7th CHILDREN AND YOUTH INTERNATIONAL PAİNTİNG FESTIVAL “MY AZERBAIJAN”.
Children, teenagers. and young people aged between 8 and 21 who are citizens of Azerbaijan and foreign countries can participate in the competition by filling out the participation form by 10 April 2024 and sending it to the email address artfestival2024@gmail.com
- Photo of the artwork: _________ Birth: __________
- Name of the artwork: _________ Country, city : __________
- Surname and name of the author: _________ Contact: __________
- The subject of the exhibition; Flowers
- Technique; 100% Watercolour
- Size; up to 30x40 cm
- Works must be sent individually, information must be complete.
- Each participant can enter a maximum of three works, but only one work from each author will be accepted after the selections.
- The author's age will be considered during the selection and the correct composition, color choice and individual thought will be preferred.
- A pre-announced panel will make selections of judges.
- Selection will be conducted in three age categories. 8-12, 13-16, 17-21 years old.
- Unexhibited - we would like to see new works!
- Preliminary selections will be conducted online.
- On April 20, the list of works and authors that have passed the first round will be announced.
- Selected works should be delivered to the address by 10, 2024.
- A separate exhibition will be held for each age category.
- An online catalog of the exhibition will be prepared.
- The works of foreign citizens will be framed and exhibited by us, and these works can be sent back at the participant's own expense.
- The participants whose work is exhibited will be presented with a certificate.
- The author of the 10 best works from the exhibition for each age group will receive an invitation to the festival.
- Festival participants will be awarded with awards and diplomas. and gifts separately for each age group.
- Participation in the competition and festival is free of charge.
- A citizen of a foreign country whose work is selected can participate in exhibitions and festivals at his own expense.